Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem z mieszaniem warstw  (Przeczytany 3724 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
brivek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

brivek


Zobacz profil
« : 10.01.2017, 16:29:52 »

Cześć,

sprawa pewnie banalna, ale nie mogę nic wymyślić. Mam trzy warstwy - od dołu - pomarańczowa, dalej szara i zielona (trójkąty nakładające się na siebie), warstwa z zielonym trójkątem ma ustawione mieszanie na zwielokrotnij. Żadna z warstw na tę chwilę nie jest przezroczysta.



 Problem pojawia się gdy warstwie na samym dole dodam przezroczystości:



 Wtedy dzieje się coś takiego i nie za bardzo wiem co mam zrobić, aby mieszanie nie powodowało takich kwiatków - chcę aby tylko nakładające się na siebie trójkąty były zmieszane. Szary trójkąt pod spodem nie jest przezroczysty i jest ustawiony w trybie mieszania normalnego, więc nie wiem dlaczego kolor trójkąta się zmienia. A po drugie dlaczego wyskakuje jakiś dodatkowy prostokąt? Przy normalnym mieszaniu problemu nie ma, ale nie osiągnę tak też swojego celu:



Ew. czy jest możliwość połączenia tych dwóch warstw w jedną nie tracąc przy tym efektu?

Przykład oczywiście poglądowy na szybko Uśmiech

Z góry dziękuję za pomoc!
« Ostatnia zmiana: 22.04.2017, 09:58:04 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.01.2017, 16:38:24 »

Z tego co wiem, to takimi bardziej zaawansowanymi użytkownikami Inkscape tu na forum są Rejke i HalfDeathShadow, jednak ostatnio rzadko zaglądają. Może wyślij do nich pw?
Ja już w sumie próbowałam pomóc na forum Inkscape, więc nic nowego nie wymyślę.
Czy ten obiekt na samym dole musi być przezroczysty? A jeśli dodasz powyżej warstwy z przezroczystym obiektem nową w trybie Zwielokrotnij i umieścisz na niej biały prostokąt wielkości tego pomarańczowego lub ciut większy? U mnie to działa.
Zapisane
brivek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

brivek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.01.2017, 17:23:22 »

Obiekt jest przezroczysty bo we właściwej pracy jest tam gradient przechodzący do przezroczystości i obiekt powyżej o nią zahacza. ALE biały prostokąt pomógł... Dziękuję bardzo!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Problem z mieszaniem warstw
Skocz do: