Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Skany szkicu w inkascape gdzieś to było ale gdzie?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Skany szkicu w inkascape gdzieś to było ale gdzie?  (Przeczytany 3629 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mikemc
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

mikemc


Zobacz profil
« : 11.12.2016, 00:19:43 »

Witam wszystkich, od 3 lat używam Gimpa na potrzeby www, a ostatnio przeszedłem na linux i poznałem też inkscape i kiedyś na tym forum znalazłem tutorial jak przerobić szkice rysunku na wektory i naprawdę szukałem ale jakoś nie mogę tego teraz znaleźć, a bardzo mi na tym zależy i byłbym niezmiernie wdzięczny za podrzucenie linka do tego tutka.
Pozdrawiam Michał
« Ostatnia zmiana: 22.04.2017, 09:01:43 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.12.2016, 00:34:59 »

Nie kojarzę takiego tutorialu i nie bardzo wiem na czym miałby polegać. Po prostu otwierasz sobie szkic w Inkscape i obrysowujesz np. ołówkiem lub piórem albo ew. narzędziem kaligrafia, ale to już dla bardziej wprawionych. Nie ma w tym żadnej większej filozofii aby trzeba było aż tutorial pisać.
Jeśli szkic jest odpowiednio wyrazisty, to można go również zwektoryzować automatycznie.
Jak chcesz, to ew. mogę pokazać przez TeamViewer albo Skype i objaśnić działanie poszczególnych narzędzi.
A tak ogólnie, jeśli chcesz się nauczyć obsługi Inkscape, to tutoriale dla początkujących znajdziesz tutaj: http://inkscape-tutorial.pl/2016-02-07-16-49-10/inkscape-podstawy-wideo.html
« Ostatnia zmiana: 11.12.2016, 00:48:06 wysłane przez be@ » Zapisane
mikemc
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

mikemc


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.12.2016, 00:58:54 »

Dzięki za szybką odpowiedź na pewno dziś po południu nie omieszkam sprawdzić tych tutków.
Pozdrawiam Michał
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Skany szkicu w inkascape gdzieś to było ale gdzie?
Skocz do: