Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Inkscape 0.91 problem z wklejaniem obiektów  (Przeczytany 3808 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 09.11.2016, 22:26:42 »

Witam serdecznie. Ostatnio przerzuciłem się na Inkscape 0,91 i niestety spotkałem się z przykrym problemem - ale od początku. Jako, że często korzystam z maski przycinania, bardzo ważnym jest dla mnie możliwość wklejenia klonu obiektu w określonym miejscu (obiektu źródłowego) to jest użycie skrótu Ctrl+Alt+V. Problem polega na tym, że wklejony obiekt nie pojawia się tam gdzie powinien. Dzieje się tak dlatego, że w jakiś dziwny sposób inkscape zmienia gabaryty obiektu. Znaczy nie zupełnie bo wklejony obiekt jest identyczny ale prostokąt, który określany jest przez skrajne punkty obiektu jest większy (co skutkuje tym, że punkt wstawiania jest przesunięty). Wygląda to tak jakby do kopiowanego obiekty był dodany blur. Problem w tym, że nie jest. Gdy zmienię wartość rozmycia z 0 na 1 i potem z 1 do 0 to prostokąt wraca do normalnych rozmiarów.

Problem pojawia się (tak mi się wydaje) gdy do SVG (nowej wersji) skopiuje jakieś obiekty (często mające rozmycia), które zostały narysowane w starej wersji inka (często kopiuje obiekty ze starych plików żeby niektórych rzeczy nie rysować od 0).

Od razu zaznaczam, że wklejam klony zrobione bezpośrednio na warstwie, na której aktualnie pracuje - bo wiem, że gdy wklejam klon obiektu zrobiony w grupie, która ma przypisane jakieś tam rozmycie - to wklejenie takiego obiektu po za tą grupą skutkuje wklejeniem go wraz z parametrem rozmycia którego wartość wynika z wartości Blur grupy, w której się on znajduje.
« Ostatnia zmiana: 10.11.2016, 00:49:16 wysłane przez HalfDeathShadow » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.11.2016, 23:27:47 »

A to są na pewno klony, a nie zwykłe kopie? Klonujesz czy kopiujesz? Jeśli klonujesz, to dlaczego nie możesz zwyczajnie skopiować? Nie bardzo rozumiem, po co wklejać klon do nowego dokumentu...

PS
Zdaje się, że obcięło końcówkę Twojej wypowiedzi przy wysyłaniu posta.
Zapisane
HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 10.11.2016, 00:47:09 »

Ok. Rozwiązałem problem - okazało się, że w moim pliku właściwość warstwy Blend mode z Normal na Multiply.
Co do klonów to robiłem standardowe klony Alt+D - robię tak gdyż wypełnienie przycinam głównym kształtem żeby cieniowanie nie wychodziło po za kontur. Nie robię tego duplikatem (Ctrl+D) gdyż ten się nie aktualizuję gdy zmienię źródłowy obiekt co ma często miejsce.

Cytuj
@be

Nie bardzo rozumiem, po co wklejać klon do nowego dokumentu...

Chodziło mi o to, że problem pojawia się gdy do SVG z v0.91 skopiuje coś z SVG z v0.48. Oczywiście nie wklejam klona tylko cały obiekt wtedy - Przykładowo Gdy rysuje postać, której jakąś część ciała ma wyglądać identycznie jak w innej mojej pracy - to nie będę przecież rysować drugi raz - tedy kopiuje np. głowę czy nogę - a potem problem się pojawia w tym pliku, w którym pracuje.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: Inkscape 0.91 problem z wklejaniem obiektów
Skocz do: