Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP 2.8 i Separate+  (Przeczytany 5213 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Beata111111
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Beata111111


Zobacz profil
« : 25.05.2016, 21:53:16 »

Witam serdecznie,
przekopałam forum ale nie znalazłam. Potrzebuję obrazów w CMYK. Nierówna walka z separate zakończyła się niepowodzeniem. Było doinstalowywanie, przyklejanie, kombinowanie aż wreszcie przeinstalowałam całego gimp. Po powtórzeniu operacji z separate przy otwieraniu gimp, ku mojej radości nie pojawił się żaden komunikat o brakującym pliku ani innym problemie. Po prostu się uruchomił. No i tyle, ponieważ Opcja/Separate zwyczajnie się nie pojawiła. Nie widzi tych plików.
A może jest inny sposób aby z gimpa wydrzeć cmyk?
Będę wdzięczna za pomoc

*jeśli ma to znaczenie win 10
« Ostatnia zmiana: 26.05.2016, 16:03:35 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.05.2016, 22:00:53 »

Do samej tylko konwersji można użyć programiku CMYKTool. Jest to samodzielny program i nie trzeba koniecznie używać go z poziomu GIMP-a. Najprościej użyć go właśnie osobno, bez kombinowania z GIMP-em.
Darmowym programem z natywną obsługą CMYK jest natomiast Krita, w której można tworzyć obrazy od początku w trybie kolorów CMYK, dzięki czemu uniknie się ew. rozczarowania efektem automatycznej konwersji.
Zapisane
Beata111111
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Beata111111


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.05.2016, 22:41:48 »

Znalazłam!
Uparcie wciskałam mu separate+-0.5.8 a on potrzebuje separate+-0.5.8+icms2_win32bin
Może komuś przyda się ścieżka, na samym dole pliki: http://cue.yellowmagic.info/softwares/separate-plus/index.html
Ale faktycznie konwersja taka sobie, więc dziękuję za polecenie, wypróbuję.
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.05.2016, 16:00:37 »

Tak z ciekawości, do czego ci ten CMYK?
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Beata111111
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Beata111111


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.05.2016, 16:14:20 »

Potrzebny mi do wydruku. A dokładnie do wydruku bardzo prostych i symbolicznych grafik w formie kart, takich laminowanych, jak karty do gry. To jest do używania w ramach szkoleń lub coachingu. Prosty ale nie jednoznaczny symbol prowokuje naszą psychikę do pewnych operacji myślowych.
No i ważne dla mnie jest aby po wydrukowaniu czerń była naprawdę czarna, a inne kolory przynajmniej mniej więcej takie jak to sobie pierwotnie wymyśliłam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] GIMP 2.8 i Separate+
Skocz do: