Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkProgramy graficzneWątek: Photomatix Essentials 4 za darmo przez 3 dni
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Photomatix Essentials 4 za darmo przez 3 dni  (Przeczytany 4023 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 09.10.2015, 13:57:22 »

Photomatix Essentials to podstawowa wersja programu do tworzenia obrazów HDR (High Dynamic Range). Technika ta odpowiada za zwiększenie zakresu tonalnego w stosunku do standardowych obrazów. Photomatix Essentials oferuje możliwość tworzenia obrazów w technice HDR w oparciu o pliki zapisane w formatach JPEG, TIFF, PSD, PSB, CRW, CR2, NEF, NRW, RAF, ORF, PEF, SRF, SR2, ARW, RAW, RW2, RWL, MRW, DCR, KDC, X3F, DNG, FFF, 3FR, MOS i SRW. Natomiast gotowy obraz HDR zapiszemy w pliku JPEG, TIFF 8-bit i TIFF 16-bit.
 Photomatix Essentials jest w stanie przygotować obrazy HDR w oparciu o pojedyncze pliki oraz ze zbioru zdjęć tego samego kadru. Program został wyposażony w gotowy zestaw stylów do nałożenia na fotografie cyfrowe, których parametry będzie można swobodnie modyfikować. W trakcie wprowadzania zmian generowany jest podgląd w czasie rzeczywistym. Przydatną funkcją zastosowaną w programie Photomatix Essentials jest automatyczna redukcja szumów cyfrowych oraz automatyczne wyrównywanie zdjęć wykonywanych ręcznie.
 Najciekawszą nowością w tej wersji programu jest bardzo proste w użyciu narzędzie do usuwania „duchów” — wystarczy zaznaczyć zamazany obszar obrazu i wybrać zdjęcie, którego fragmentem ten obszar zostanie zastąpiony. Poza tym Photomatix został uzbrojony w nowe algorytmy usuwania szumów, które czyszczą zdjęcia przed tworzeniem obrazu HDR, co gwarantuje wysoką jakość obrazu końcowego. Nowością jest również podgląd zapamiętanych ustawień (wbudowanych i użytkownika, w dwóch „bibliotekach”) na załadowanym zestawie zdjęć w postaci paska z miniaturami.

Do pobrania jeszcze przez 3 dni ze strony: http://www.windowsdeal.com/w/photomatix-essential-4-windows-mac-100-discount/
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.10.2015, 16:07:41 »

Wszystko wygląda bardzo dobrze do chwili pobrania i próby instalacji.
Ponieważ Be@ przekazuje tylko informację o możliwościach programu (której gratuluję poznania angielskiego i dobrej translacji) - wg mnie w tym przypadku program nie jest do uruchomienia - lecz mogę się mylić - czy dla kogoś to działa? (poza utratą prywatności adresu e-mail na co, jak się okazuje bezskutecznie, próbowałem zwrócić uwagę  ninja).
Ze swojego doświadczenia nigdy nie polecałbym programu tylko po opisie -  ale dopiero po jego wypróbowaniu - i tego również, kolejny raz, oczekiwałbym ze strony tego forum  heart laugh.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.10.2015, 16:14:54 »

Nigdzie nie napisałam, że program polecam, a opis w języku polskim można znaleźć na wielu różnych stronach. Opis, który zamieściłam jest zlepkiem fragmentów opisów z różnych stron, dlatego nie podałam źródła. Po prostu z każdego wybrałam to, co wydawało się najbardziej istotne. Zresztą znalazłam też identyczne opisy na wielu różnych stronach, więc ciężko by było nawet stwierdzić, która była pierwsza.
Nie instalowałam programu, ponieważ nie posiadam nawet aparatu fotograficznego i absolutnie nie jest mi taki program do niczego potrzebny, ale podesłałam linka znajomemu fotografowi. Jeśli zainstaluje, to napiszę tutaj, czy u niego działa.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.10.2015, 17:10:53 »

Droga Be@.
Jeżeli coś zamieszczasz, jako moderator globalny na tym forum,to my zwykli użytkownicy mamy pełne zaufanie do tego, że program który opisujesz jest warty co najmniej przetestowania.

Jeżeli jest inaczej - powinno to zostać wyraźnie zaznaczone (np. program nie przetestowany osobiście - jeżeli chcesz go wypróbować instalujesz program na własne ryzyko a po podaniu e-mail możliwy jest spam).

PS. W żadnym przypadku nie odbieraj tego jako krytyki pod Twoim adresem - bardzo podziwiam Twoje zaangażowanie na tym forum! Chodzi tylko o wypracowanie zasad rekomendacji programów chwilowo "Free" (które nigdy nie będą Open Source).
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.10.2015, 17:20:27 »

Hmm, ale kategoria Programy graficzne znajduje się w dziale Hyde park, dlatego nie czułam się zobowiązana do takich wyjaśnień. W końcu ten program nie jest ściśle związany z tematyką forum (GIMP, Inkscape i dodatki do nich). Zamieściłam ten wątek jedynie informacyjnie, ponieważ akurat przypadkiem trafiłam na tę promocję i uznałam, że komuś może się przydać. Mimo to następnym razem napiszę wyraźnie, czy program testowałam i czy go polecam.

 Znajomy pomyślnie zainstalował i uruchomił program. Twierdzi, że działa, ale w tej chwili nie ma czasu na dokładniejsze testowanie.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.10.2015, 18:21:41 »

Niezależnie gdzie piszesz (w jakim dziale) Twoje informacje są zawsze sygnowane Twoją rekomendacją/reputacją.
Jeżeli jak twierdzisz ten program da się uruchomić (bo dla mnie w XP i Vista to się nie udało - a instalowałem już troszkę programów)nie mam nic więcej do dodania w tym temacie -  poza spokojnym oczekiwaniem/opisem jak to zrobić - ale to nie jest dla mnie najistotniejsze.

Ważna jest deklaracja/chęć moderatora(która będzie dotyczyć wszystkich zamieszczających linki pobrania?) o ostrzeżeniu przed pobraniem niesprawdzonego oprogramowania.

PS. To nie dotyczy tego przypadku - ale tylko zwrócenie uwagi - programy antywirusowe i antymalware nie są przez wszystkich używane (a wykrycie i zgłoszenie na tym forum takiego przypadku przez użytkowników jest sporadyczne).
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.10.2015, 18:26:52 »

Znajomy używa Windows 7 lub 10. Nie jestem pewna, bo wiem, że instalował Win 10, ale zastanawiał się, czy nie powrócić do siódemki.
Na Windows XP już niestety niektóre nowsze wersje programów nie chcą działać.
Jak tylko dowiem się czegoś więcej, to dam znać.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.10.2015, 19:12:26 »

Dzięki Be@ za Twoje zainteresowanie.
Ponownie szybko przeczytałem to co podałaś w linkach i nie znalazłem informacji dla jakich platform Win to powinno działać (plik instalacyjny pobrałem - lecz nie da się go uruchomić w moich przestarzałych systemach XP i Vista).

Pociesz mnie informacją o podjęciu próby weryfikacji podawanych linków (lub konieczności podania informacji o ich nie zweryfikowaniu) przed ich zamieszczeniem na tym Forum.

ps. Dlaczego - czasami jedno pobranie i uruchomienie programu może być ostatnim kiedy jeszcze możesz używać swojego komputera (a to mnie już niedawno spotkało - z nieaktualną ochroną) - a od czego chyba chcemy uchronić Użytkowników
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09.10.2015, 19:30:50 »

Użytkowników przed brakiem myślenia niestety nie uchronimy. Jak ktoś klika bezmyślnie, to na tej czy innej stronie i tak coś załapie.
Osobiście postaram się pamiętać o zamieszczaniu takiej informacji.

Wg tego, co podają na str. domowej, powinno działać na XP i Viście: http://www.hdrsoft.com/download/pme.html. Z tym, że tam jest zapewne wersja płatna, bo ta z promocji jest już preaktywowana.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09.10.2015, 19:58:43 »

Be@
Czasami jednak tak jest, że ja również nie zastanawiam się i klikam bezmyślnie - bo wierzę w system zabezpieczeń i podane linki na wiarygodnym forum.
Tylko dlatego chciałem poznać Twoją opinię w tej sprawie - i możliwościach w jaki sposób można temu zaradzić.

Ostatnie na dzisiaj pytanie - co rozumiesz pod pojęciem "preaktywowana"?


Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.10.2015, 20:06:18 »

Be@
Czasami jednak tak jest, że ja również nie zastanawiam się i klikam bezmyślnie - bo wierzę w system zabezpieczeń i podane linki na wiarygodnym forum.
Tylko dlatego chciałem poznać Twoją opinię w tej sprawie - i możliwościach w jaki sposób można temu zaradzić.
Ja też nie weryfikuję każdego odnośnika, w który klikam. Zazwyczaj intuicyjnie wyczuwam, czy strona z której chcę coś pobrać wygląda podejrzanie i lepiej nie ryzykować. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakiś wirus całkowicie unieruchomił mi system. W ogóle od dawna nie widziałam wirusa.
Z tego co wiem, są dodatki do przeglądarek, które pozwalają w jakimś stopniu zweryfikować stronę pod kątem bezpieczeństwa. A i jakąś ochronę antywirusową też warto mieć.

Cytuj
Ostatnie na dzisiaj pytanie - co rozumiesz pod pojęciem "preaktywowana"?
Nie trzeba wpisywać klucza.

 
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09.10.2015, 20:11:00 »

Cytuj
Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakiś wirus całkowicie unieruchomił mi system. W ogóle od dawna nie widziałam wirusa.

Teraz wirusy raczej działają w ukryciu Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkProgramy graficzneWątek: Photomatix Essentials 4 za darmo przez 3 dni
Skocz do: