Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wycinanie kształtu ze zdjęcia  (Przeczytany 11849 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Nordex
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Nordex


Zobacz profil
« : 15.08.2015, 14:48:15 »

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale zdaje mi się ze mam podobny problem do edycji. Z trzech obrazków zmontowałem jedno logo! Wiem że mój problem jest w zasadzie śmieszny ale dopiero poznaje program gimp! Więc wybaczcie. A wygląda to tak chciałbym zapisać to w formie koła i usunąć zaznaczone zielonymi strzałkami elementy.



Czy dało by się jakoś mój projekt po rozwiązaniu tego problemu zapisać w formie jednolitego stempla? Oraz czegoś takiego jak logo Phoenix fly?



//be@: Napisałeś w kompletnie niewłaściwym miejscu. W wątkach z tutorialami należy zamieszczać wyłącznie komentarze i pytania dotyczące tego konkretnego tutotrialu. Przeniosłam do odpowiedniego działu.



« Ostatnia zmiana: 24.08.2015, 09:15:47 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.08.2015, 18:31:37 »

Jeśli chcesz wyciąć z obrazka koło, to zaznaczasz wybrany obszar zaznaczeniem eliptycznym Zaznaczenie eliptyczne, odwracasz zaznaczenie: Zaznaczenie odwróć, dodajesz do warstwy przezroczystość: Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa i czyścisz zaznaczenie klikając DELETE. Następnie wyłączasz widoczność Widoczność warstwy innych warstw, jeśli takie są i eksportujesz do formatu PNG (JPG nie obsługuje przezroczystości).
Co do usunięcia czarnego obramowania, które znajduje się w obszarze koła czy elipsy, to możesz je usunąć np. za pomocą gumki o odpowiednio dobranej średnicy pędzla. Aby przeciągnąć gumką idealnie w linii prostej trzeba przytrzymać klawisz SHIFT. Możesz także zaznaczyć te linie zaznaczeniem prostokątnym Zaznaczenie prostokątne i wyczyścić zaznaczenie.
Zapisane
Nordex
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Nordex


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.08.2015, 11:28:43 »

Nie mogę dodać kanału Alfa. Ale spokojnie kombinuje nanoszę pewne poprawki. Dam zaraz znać Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.08.2015, 19:34:37 »

Jeśli ta opcja jest nieaktywna, to znaczy ze warstwa już ten kanał posiada.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wycinanie kształtu ze zdjęcia
Skocz do: