Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Animacja tekstu litera po literze  (Przeczytany 1689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
touma_kouzaburou
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

touma_kouzaburou


Zobacz profil
« : 24.05.2015, 21:49:47 »

Witam.
Przeglądałam już to forum, tak jak dział tutoriali etc., jednak nic nie znalazłam. Szukajka również nic nie wyklekotała, a ptaszki nic nie wyśpiewały. Zatem moje pytanie jest następujące - w jaki sposób można animować tekst litera po literze, tak, aby nie pojawiały się równocześnie, tylko jedna po drugiej, a później, na sam koniec, równocześnie zaniknęły?
Załóżmy, mamy puste tło, z lewej strony nadjeżdża sobie literka T... Po niej O... U... I tak wskakują na swoje miejsca jedna po drugiej. Czy jest to możliwe do wykonania w gimpie, czy nie bardzo?
Ktoś coś? Uśmiech

[EDIT] Ałłł! Bardzo przepraszam za wstawienie w niewłaściwy dział! Zaszła pomyłka. Czy można ten temat przerzucić do innego działu?
« Ostatnia zmiana: 10.06.2015, 17:13:06 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.05.2015, 22:00:03 »

Wpisujesz literę T przy lewej krawędzi obrazu, usuwasz przezroczystość z warstwy tekstowej aby mieć literę na białym tle, duplikujesz Duplikowanie warstwy warstwę i kopię przesuwasz o jakieś 5px w prawo używając strzałek na klawiaturze, duplikujesz przesuniętą warstwę i kopię znów przesuwasz o 5px w prawo itd. aż litera znajdzie się na docelowym miejscu. To samo powtarzasz dla każdej kolejnej litery.
Czynności te można sobie zautomatyzować za pomocą skryptu z załącznika. Można także użyć do tego GAP lub skryptów z wątku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,58574.0.html

* script-fu-shapes_0000.7z (6.11 KB - pobrany 101 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24.05.2015, 22:31:02 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Animacja tekstu litera po literze
Skocz do: