Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: export wszystkich obrazów do jpg - plugin poszukiwany
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: export wszystkich obrazów do jpg - plugin poszukiwany  (Przeczytany 7925 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
martin87
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

martin87


Zobacz profil
« : 15.03.2015, 02:23:30 »

Jest jakiś sposób by jednym kliknięciem zapisać wszystkie otwarte obrazy w gimpie do formatu .jpg oraz zamknięcie tych obrazów w programie?
Normalnie trzeba exportować każdy obraz oddzielnie, ponadto i tak trzeba ręcznie zamknąć obraz z kliknięciem anuluj (unsaved image) iż gimp honoruje tylko format .xfc
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.03.2015, 12:30:15 »

Jest skrypt, który umożliwia wyeksportowanie wszystkich warstw do osobnych plików JPG lub PNG, ale jeśli chodzi o wszystkie otwarte obrazy, to nic mi nie wiadomo.
 A po co właściwie masz aż tyle obrazów jednocześnie otwartych? Tyle czasu już używam GIMP-a i jeszcze mi się nie zdarzyło, abym potrzebowała mieć otwarte więcej niż 2 - 3 obrazy naraz, ale najczęściej pracuję na jednym.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2015, 14:01:13 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.11.2015, 00:54:46 »

Najlepiej pobrać i sprawdzić.
Ja używam podobnego skryptu w GIMP 2.8, ale z eksportem wszystkich warstw do PNG i ten skrypt na pewno działa.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.11.2015, 15:57:26 »

W tym wątku http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66064.0.html zawarłem zmodyfikowany plugin autosave, który może zapisać wszystkie otwarte obrazy do plików w różnych formatach (co do zamknięcia wszystkich wcześniej otwartych i zapisanych obrazów to wiadomo - jest opcja Plik -> Zamknij wszystkie...)
Zapisane
andryszek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

andryszek


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.11.2016, 01:02:11 »

Koledze chyba chodziło o coś takiego jak w załączniku. Wystarczy wrzucić do katalogu ze skryptami :-)

* save_all.scm (1.23 KB - pobrany 220 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: export wszystkich obrazów do jpg - plugin poszukiwany
Skocz do: