Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowa strona główna  (Przeczytany 32103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 14.11.2014, 15:11:05 »

No nie wiedziałem, bo Ziomio przeniósł, a ja już na tym blogu od dawna nie piszę (tak jak wszyscy inni Język). Ale gdy blog "żył" to często na niego zaglądałem, chociaż był tylko reklamowany chyba w rotatorze Język.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 14.11.2014, 15:50:10 »

Nie chcę na siłę przepychać mojego pomysłu, chcę tylko uniknąć sytuacji, w której efekty będą znikome w stosunku do zaangażowania i włożonej pracy. Przedstawiony wcześniej koncept nowej strony głównej jest jak najbardziej ok - chodziło mi o coś takiego, tylko w formie osobnej strony. Czemu? Bo jeśli będzie to ogólnie w starym designie forum nie przyniesie to większej zmiany, potrzebna by była nowa skórka. Specjalnie zaproponowałem osobną stronę, bo wiedziałem, że na WordPressie będzie to można zrobić w łatwy i efektowny sposób. Nie wiem jak wygląda kwestia motywów do SMF, ale wydaje mi się, że to kwestia wrzucenia folderu na serwer i zmiany jednej opcji w panelu administracyjnym. Problem może być tylko ze znalezieniem odpowiedniej skórki (bo z tego co widzę z jej ewentualnym sfinansowaniem też nie byłoby problemu) i zrobieniem loga. Wiem jednak, że tego typu "rewolucje" były planowane na forum nie raz, i śladu po nich nie ma.

Podsumowując - uważam, że nowa strona główna nie ma sensu, jeśli ma zostać w dotychczasowym stylu forum. W takim przypadku IMHO lepiej utworzyć osobną stronę, o której pisałem wcześniej.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 14.11.2014, 19:27:50 »

Ja może jedynie krótko wyjaśnię, czemu pomimo wielu pomysłów nic się nie działo: bo zwykle nie było komu robić;P Być może jest tu i moja wina, bo nie umiem ludźmi zarządzać, osobiście wydaje mi się jednak, że wynika to z małej liczby osób, które coś umieją.

Weźmy np. layout strony głównej - np. Rejke, ale i Magdalenka zarzuciły swoje propozycje - fajnie, mógłbym je zaimplementować, tyle, że nie umiem przekładać layoutów na HTML. Mógłbym jedynie HTML na PHP forumowy...

A co do tej strony: czyli byłby to blog. Może tak by się nie nazywał, ale byłby to blog. No właśnie, był gimp.edu.pl i niestety wysechł... jak sprawić, że taka strona by przetrwała?

A, było kilka pytań technicznych:

Cytuj
Nie wiem jak wygląda kwestia motywów do SMF, ale wydaje mi się, że to kwestia wrzucenia folderu na serwer i zmiany jednej opcji w panelu administracyjnym[/qoute]

Tak, tak to dokładnie wygląda, tyle, że sam motyw jest sporo pracy. No chyba, że wkońcu poszli po rozum po głowy i zakodowali jakiegoś fajnego HTML5, gdzie wystarczyło by jedynie wymienić pliki CSS, żeby mieć kosmiczny wygląd! No i trzeba by wymienić SMF.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 15.11.2014, 22:17:34 »

Hej, teraz wpadam na forum, dostałem newsy od Zioma na PM i pomyślałem by przejrzeć co się dzieje i widzę, że grubo się dzieje.
Generalnie popieram pomysł zmian. I to od dawna i po wielkim niewypale z mojej i Clouda strony, myślę, że Terrqge ma rację - małymi kroczkami.

I również jak znajdę czas to chętnie bym wsparł nawet for free od strony HTML+CSS+JS+jQery, jak będzie trzeba Uśmiech Od strony designu coś pamiętam, że nawet były konkursy na zmianę głównej, niemniej Rejke - myślę, że Twój koncept na to jest bardziej przejrzysty Uśmiech
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 29.11.2014, 15:28:51 »

Skończone, reszta w opisie Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 30.11.2014, 00:48:38 »

Czyli mamy dwie propozycje wyglądu strony. Czy jeszcze ktoś planuje przedstawić swoją koncepcję, czy będziemy wybierać pomiędzy tymi dwoma?
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 30.11.2014, 19:59:11 »

 be@ Sądzę, że można by było ustanowić jakiś deadline. Nawet nie na złożenie gotowej propozycji, ale chociaż na zgłoszenie chęci wykonania takowej. Co Wy na to? Może ktoś się jeszcze skusi.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 01.12.2014, 18:02:00 »

Za Uśmiech Tydzień? Dwa?
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 01.12.2014, 19:15:48 »

Może konkurs? (znowu Duży uśmiech)
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 01.12.2014, 20:10:31 »

Tylko niech wcześniej ktoś przysięgnie na Wilbera, że potnie to co wygra ...

A... i jeszcze wyjaśnicie mi jak pogodzimy wizję artysty z tym co jest na reszcie forum.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 01.12.2014, 21:20:53 »

To ja bym proponowała tydzień na zgłoszenie chęci wykonania i później jakieś 3 tygodnie na wykonanie (ew. można przedłużyć jak ktoś pokaże, że już coś tam zrobił).

Tylko niech wcześniej ktoś przysięgnie na Wilbera, że potnie to co wygra ...
Dlaczego chcesz straszyć i zniechęcać ludzi? Jak ktoś zrobi ładny koncept, a nie będzie umiał pociąć, to może wtedy znajdziemy kogoś do pocięcia.

A... i jeszcze wyjaśnicie mi jak pogodzimy wizję artysty z tym co jest na reszcie forum.
No tu może być problem, chyba że zrobimy tak, jak proponował davlasq. Ew. trzeba już teraz zdecydować, czy ma to być dowolny styl, czy pasujący do reszty forum.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 02.12.2014, 16:28:04 »

Tylko niech wcześniej ktoś przysięgnie na Wilbera, że potnie to co wygra ...
Dlaczego chcesz straszyć i zniechęcać ludzi? Jak ktoś zrobi ładny koncept, a nie będzie umiał pociąć, to może wtedy znajdziemy kogoś do pocięcia.

To nie jest kwestia straszenia, ale pewność, że ta praca się nie zmarnuje.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 02.12.2014, 23:07:56 »

Jeśli chodzi o propozycję Madzialeny, to wyglada ladnie, ale zamienilabym obowiazkowo pozycje najnowszysch wiadomosci z galeria obrazow, a dla tych innych projektow zrobila takie szersze bloki.

Podobaja mi sie prace Terrqge (na autorskiej stronie) bo sa nowoczesne i przyciagaja uwage schludnoscia i przejrzysta forma. Praca Madzialeny idzie w tym kierunkuu, ale mozna to jeszcze doszlifowac.

Postawcie na minimalizm, nie wbijac wszystkiego na glowna, jakby zbawienie od tego bylo uwarunkowane, ktos bedzie chcial, to sie przegrzebie przez linki w belce forum, ktos ma to w nosie, to zignoruje w aktualnej i przyszlej wersji.

Lifting do "aktualnych" standardow jest jedynym slysznym krokiem. Zignorowac ogloszenia o konkursach kompletnie, ilosc uzytkownikow znikoma, "prestiz" maly, kiedy 100 osob nie komentuje chocby przypadkiem takiej pracy, tylko stala zgraja 5-10 uzytkownikow. Zostawic konkursy zagrzebane w forum i na belce, ale nie eksponowac mocniej na glownej. Jesli komus zalezy, to znajdzie.
Absolutnie koniecznie duzy odnosnik do TUTORIALI, to jest mus i jedyna rzecz jaka podtrzymuje zycie tego forum i generuje uzytkownikow.

Jedna ze stron ktora mi sie zawsze bardzo podobala w roznych etapach zycia projektu nalezy do Pixelmatora, mozna rzucic okiem, bo kojarzy mi sie troche z propozycja Madzialeny, zwlaszcza gorna partia:

http://www.pixelmator.com/mac/

Niektore z poprzednich odslon tego programu byly tak atrakcyjne, ze jakbym byla aplikacja, to bym chciala wyrwac takie ciacho ;-)
Dodajmy gimpuj.info troche seksapilu ;-)

Dobra koncze zanim zaczniecie bic.

Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 03.12.2014, 00:53:15 »

Jeśli chodzi o moją pomoc to największym problemem jest brak czasu. Jeszcze przy kodzie mogę pomóc bo to zazwyczaj trochę mniej roboty, ale żeby stworzyć kompletny projekt strony głównej i dopracować go na tyle, żeby mi się podobał musiałbym poświęcić temu naprawdę dużo czasu, a teraz zwyczajnie całe dnie mam zawalone obowiązkami. Szczególnie jeśli chcecie coś "na teraz".
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowa strona główna
Skocz do: