Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę  (Przeczytany 23678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 26.09.2014, 16:09:11 »

A co powiecie na takie coś?


* szablonflat3.png (21.26 KB, 960x1000 - wyświetlony 574 razy.)
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 26.09.2014, 16:27:56 »

Od razu lepiej Mrugnięcie A teraz spróbuj to skończyć.
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 26.09.2014, 16:34:52 »

Trochę puste, możesz dorzucić jakieś Lore Ipsum, żebym zobaczył, jak to wygląda z tekstem?
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 26.09.2014, 22:13:42 »

Trochę puste, możesz dorzucić jakieś Lore Ipsum, żebym zobaczył, jak to wygląda z tekstem?
będę jeszcze dopracowywał pod względem grafiki Uśmiech Postaram się aktualizować na bieżąco Uśmiech
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 04.01.2015, 23:44:19 »

Co powiecie na takie rozpoczęcie Menu?


* szablonflatt.png (23.1 KB, 960x1000 - wyświetlony 535 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 05.01.2015, 03:29:45 »

Mi się podoba Uśmiech , ale header jakoś dziwnie mi wygląda. To "Projektowanie stron iternetowych" chyba nie powinno tak stykać się z linią poniżej? A jakbyś spróbował na napisach w headerze i tych poziomych liniach zmniejszyć nieco krycie, albo zastosować tam jakąś cieniutką czcionkę, bo teraz to jakoś niezbyt się odróżnia jako header. Osobiście uważam, że strony gdzie na pierwszy rzut oka nie można wyróżnić poszczególnych sekcji, są mniej czytelne (sprawiają wrażenie chaosu, nie wiadomo na czym w pierwszej kolejności zawiesić oko Język).
« Ostatnia zmiana: 05.01.2015, 04:30:12 wysłane przez be@ » Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 05.01.2015, 14:01:45 »

Fakt, użyłem w menu tej samej czcionki co w headerze. Nie pamiętam już z jakiej strony ją ściągnąłem ale wiem, że miała do FLAT'u pasować, i nie wiem jakie inne mogą również spasować do tego 'kierunku' webdesignu. Co do napisu dolnego w headerze to pokombinuję i niedługo myślę wstawię kolejne foto Uśmiech
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 09.01.2015, 14:04:31 »

Wymyśliłem takie coś jak w załączniku. Nie wiem co z tą linią na dole, która ma oddzielać stopkę od reszty strony. Myślałem, żeby zrobić jakoś tak, że gdzieś przy końcu prawym był widoczny jakby blask światła. Albo żeby światło było kumulowane na środku linii? Niestety nie wiem jak takie coś wykonać, nie widziałem też żadnego tutoriala a sama linia taka jaka obecnie jest wydaje mi się trochę "łysa" i banalna.
Czekam na komentarze Uśmiech


* szablonflat9.png (24.54 KB, 960x1000 - wyświetlony 549 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 09.01.2015, 14:47:01 »

Sama nie wiem, trochę dziwna ta czcionka w menu. Header z kolei wydaje mi się zbyt "agresywny" z tym wielkim, białym i tłustym napisem. Ja bym jednak zostawiła w menu poprzednią czcionkę, a napisom w headerze zmniejszyła krycie albo dała cieńszą wersję tej samej czcionki, ale nie jestem znawcą. Na pewno powinieneś zainteresować się typografią, aby czcionki na stronie były w odpowiednim stylu, pasującym do charakteru strony i do siebie nawzajem. Może po prostu zrób do końca, wtedy łatwiej będzie ocenić, chyba, że wypowie się ktoś bardziej kompetentny. Mi osobiście jakoś niezbyt się to teraz podoba Smutny (ale ja też nie gustuję zbytnio w stylu flat, strony w tym stylu są dla mnie mniej czytelne i wg mnie styl ten sprawdza się głównie na smartfonach i tabletach, ew. na stronach z dużą ilością tekstu i małą elementów nawigacyjnych). Na plus wyszło jedynie odsunięcie napisu od linii.
 
« Ostatnia zmiana: 10.01.2015, 04:16:46 wysłane przez be@ » Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 13.01.2015, 18:42:10 »

Ok. Ostateczna chyba wersja.


* szablonflatt2.png (30.33 KB, 960x1000 - wyświetlony 550 razy.)
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 25.01.2015, 21:28:41 »

nadal czekam na opinie Uśmiech
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 26.01.2015, 16:41:34 »

Źle nie jest. Tak pusto trochę. To wygląda bardziej jak szkielet pod projekt (może to  przez to, że sama czasem podobne rzeczy robię a potem to ubieram w efekty). Spróbuj popatrzeć na inne projekty i trochę na nich się wzorować.
http://www.awwwards.com/ - klasa sam w sobie, zbiór najlepszych projektów z internetu.
https://www.behance.net/ - Tu też jest masa inspiracji.
Generalnie nie da się nauczyć projektowania stron. Można nauczyć się tworzenia poszczególnych elementów/efektów które sklejasz razem. Nie bój się używać większej ilości kolorów bo coś ubogo u ciebie z tym. Brawa, że nie na dźgałeś masy różnych czcionek, bo inaczej był by problem Mrugnięcie
Edit: Natknęłam się na to przez przypadek ale może się przydać: http://www.goodui.org/ - generalnie chodzi o układ strony. Co zrobić żeby strona była czytelna. Po angielsku, ale obrazki mówią całkiem sporo Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 26.01.2015, 17:23:51 wysłane przez Madzialena » Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 26.01.2015, 21:53:09 »

dziękuję za opinię. Ogólnie ma to być layout strony w stylu flat (nie dość, że pierwszy we flacie to w ogóle pierwszy w życiu). Tekstu właśnie nie pisałem, dlatego taka pustka. Pasuje go pociąć i zakodować, ale nie mam niestety pojęcia jak go pociąć :/
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę
Skocz do: