Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Gimp 2.8 i brak czułości tabletu  (Przeczytany 4198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 02.09.2014, 08:38:53 »

Podobno Gimp 2.8.10 miał naprawić te błędy z wykrywaniem czułości nacisku pióra na tablet. Ochoczo więc zainstalowałam wersję 2.8.14. A tu nic.
Nawet instrukcje z tego filmiku nic nie dały: https://www.youtube.com/watch?v=hQl6ZQFDiJ4 , a w sumie to tylko pogorszyły sprawę, bo zmiana na "ekran" powoduje, że piórko zamiast rysować... w sumie to trudno powiedzieć, co robi, zdaje się, że próbuje ciągnąć i przesuwać wszystko naraz, natomiast "okno" powoduje zawieszenie Gimpa.
Widzę z komentarzy pod filmem, że paru osobom też nic to nie dało.
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 02.09.2014, 10:02:57 wysłane przez Kamiko » Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.09.2014, 08:44:43 »

Ja mam wersję 2.8.10 i u mnie czułość nacisku działa prawidłowo, jedynie przyciski piórka nie działają tak jak powinny. Ustawienia mam jak na zrzucie:



Czasem trzeba przeinstalować sterowniki, a nawet GIMP-a, żeby zadziałało. I trzeba też pamiętać, aby uruchamiać GIMP-a za pomocą tabletu.
« Ostatnia zmiana: 26.06.2016, 01:11:21 wysłane przez be@ » Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 02.09.2014, 10:02:40 »

Wystąpił jakiś dziwny problem przy zmniejszaniu okna - Gimp wyświetlał jakiś komunikat, że "plik nie może być read" i się wyłączał.

Zainstalowałam wersję 2.8.4.

O kurczę, nie zwróciłam uwagi, że nachylenia X i Y miały domyślnie inne wartości - jak zmieniłam na Twoje, chyba załapał.

Dzięki, Bea!
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Gimp 2.8 i brak czułości tabletu
Skocz do: