Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje paski komiksowe  (Przeczytany 20945 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 22.07.2014, 12:41:53 »

Jak pisałem w Introboksie, rysuję paski komiksowe, które są dla mnie ujściem różnych dziwnych pomysłów randomowo przychodzących mi do głowy. Komiksy gromadzę na stronie widocznej w kadrach. Rysuję tylko na komputerze (tablet Bamboo), a od kartki i ołówka stronię, bo nie ma w niej Crtl-Z Język Niemniej cały czas sobie obiecuję, że w końcu spróbuję się też z rysunkiem analogowym Uśmiech Moje paski powstają przede wszystkim z użyciem MyPainta - świetny program do rysowania, bo potrafi przyjemnie zaokrąglać nawet najbardziej nerwowe  ruchy piórka. Gimpa używam do zmian w kompozycji, kolorowania, dodawania efektów i szeroko pojętego wykańczania komiksów.
Konstruktywna krytyka strony graficznej i estetycznej mile widziana.
Na początek dwa moje ostatnie paski komiksowe:






Zapisane

Mithrandirr
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.07.2014, 13:19:04 »

Haha naprawdę spoko Mrugnięcie
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.07.2014, 16:16:48 »

Ten pierwszy to mistrzostwo Duży uśmiech
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kitty-cat
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.07.2014, 23:54:02 »

Bardzo świetne prace : D
Ale jak już mam faktycznie pomóc w formie estetycznej to pragnę zauważyć, że cieniowanie pędzlem wygląda na tym trochę cienko, bo wśród tej linearności wygląda to jak jakiś bród. Korzystaj z światłocienia ale tak samo wektorowo jak reszta komiksu, to moja rada.
Poza tym wspomnę jeszcze raz, że te komiksy są świetne : >
Zapisane
ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 28.07.2014, 11:38:34 »

Ale jak już mam faktycznie pomóc w formie estetycznej to pragnę zauważyć, że cieniowanie pędzlem wygląda na tym trochę cienko, bo wśród tej linearności wygląda to jak jakiś bród. Korzystaj z światłocienia ale tak samo wektorowo jak reszta komiksu, to moja rada.

O, dzięki:) "Brudne" cieniowanie to był jakiś rodzaj eksperymentu na etapie jeszcze przed kolorowaniem i dobrze wiedzieć, że wyszło to "cienko" w zestawieniu z światłocieniem "wektorowym" (znaczy się - nie są to wektory, ale wiem o co Ci chodzi). "Wektorowy" światłocień (bez gładkich przejść) jest najbardziej cartoonowy, ale potrafi być czasochłonny, zwłaszcza przy kolorowaniu natury. Dlatego szukam dróg na skróty, albo niekiedy w ogóle z niego rezygnuję.

Dzięki też za feedback dla Mithrandirra i Madzialeny Mrugnięcie
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 29.07.2014, 12:34:33 »

bardzo sympatyczne te komiksy Uśmiech
Zapisane

ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29.07.2014, 14:25:09 »

bardzo sympatyczne te komiksy Uśmiech

Dzięki, Rejke:) Kojarzę Cię z Sokoban Garden 3D heart (Polygamia Cool ), ale nie wiedziałem że na koncie masz też paski komiksowe:) Na forum już ich nie ma, ale udało mi się je wyśledzić http://rejke.deviantart.com/gallery/ . Ostatni najlepszy:)

Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 29.07.2014, 14:32:42 »

Ojacie...ktoś mnie skądś kojarzy Chichot stara jestem, ale zaczerwieniłam się jak nastolatka Uśmiech
Nom...a moje te komiksy to są takie jakie są...troszkę biedne. Twoje za to mają humor dużo bardziej uniwersalny i każdy w zasadzie może się z nich pośmiać Uśmiech

@ po przejrzeniu strony na FB zorientowałam się, że widziałam już Twoje komiksy wcześniej :> Widziałam je na pewno na stronie jeja.pl i ...chyba na g+ też ktoś pokazywał kiedyś, choć nie mogę sobie przypomnieć kto i kiedy, ale mam wrażenie, że taka historia się wydarzyła Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 29.07.2014, 16:12:32 wysłane przez Rejke » Zapisane

ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 16.08.2014, 14:12:05 »

(odpowiedź z opóźnieniem, żeby ograniczyć ilość moich wpisów bez obrazków, w końcu to galeria:) )

Nom...a moje te komiksy to są takie jakie są...troszkę biedne. Twoje za to mają humor dużo bardziej uniwersalny i każdy w zasadzie może się z nich pośmiać Uśmiech

Nie ma co porównywać, bo Ty narzuciłaś sobie ograniczenia "uniwersum" i postaci, a wtedy jest dużo trudniej o dobry pomysł. Ja idę na łatwiznę;) Ale nie rezygnuj, bo takie krótkie komiksy mają pewien potencjał "marketingowy" - dajesz linka na obrazku, puszczasz na kwejka albo 9gag i jak chwyci, to już się samo rozchodzi i zawsze jakiś procent oglądających wpadnie zobaczyć, kto zrobił komiks, czy nie ma ich więcej i co jeszcze tworzy ich autor. Poza tym jest to sympatyczne:)

po przejrzeniu strony na FB zorientowałam się, że widziałam już Twoje komiksy wcześniej :> Widziałam je na pewno na stronie jeja.pl i ...chyba na g+ też ktoś pokazywał kiedyś, choć nie mogę sobie przypomnieć kto i kiedy, ale mam wrażenie, że taka historia się wydarzyła Uśmiech

Bardzo możliwe, bo niektóre komiksy krążą po stronach repostingowych. Trochę sam wrzucam, trochę się ludzie "częstują". Możesz też znać z wersji angielskich, jeśli bywasz na 9gag, reddicie albo comixed.

Nowy komiks - stworzony na gildyjną KaNaPKę, czyli nieustający Konkurs Na Pasek Komiksowy, edycja 416-ta, temat: Tunel:)

Zapisane

ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 09.12.2014, 12:03:10 »

Kolejne dwa paski komiksowe. Technika tworzenia nadal niezmienna, rysunkowo jest różnie, ale najbardziej zadowolony jestem z batalistycznej sceny w ostatnim kadrze pierwszego paska:).






Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.12.2014, 18:23:41 »

Babcia ma rację, numerek można przeoczyć, zwłaszcza jak się ma problemy ze wzrokiem:)
Zapisane
ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 17.02.2015, 13:40:27 »

Nowy pasek, taki z lekka ponurawy, który zrobiłem z okazji Walentynek.


Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.02.2015, 17:13:06 »

Chichot fajny Uśmiech
Zapisane
ogetion
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 15.04.2016, 14:11:47 »

Dość długo nic nie rysowałem z powodu braku czasu, ale fajnie jest wreszcie wrócić do tego hobby. Ten pasek to już właściwie sam MyPaint, a GIMP służył mi do ustawienia kolorów i ramek


Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje paski komiksowe
Skocz do: