Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kilka wektorów  (Przeczytany 15808 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 03.05.2014, 03:52:39 »

Witam was bardzo serdecznie - w grafice wektorowej bawię się już ok 2 lata. Pracuje w Inkscape. Rysuję głównie kucyki - choć zdarzyło mi się wektoryzować człowieka. Postanowiłem umieścić swoje prace gdyż może komuś coś się przyda. Jeżeli będą jakieś pytania odnośnie tego jak coś zrobiłem proszę śmiało pytać. Na deviantArcie możenie mnie znaleźć pod adresem http://halfdeathshadow.deviantart.com/ Do każdej z prac dołaczyłem w opisie na dviantArcie link umożliwiający pobranie pliku źródłowego SVG-inkscape. Mam nadzieję że tym postem nie zmarnowałem za bardzo Waszego czasu. Pozdrawiam serdecznie.

Prace:





       
 
          

//be@: W przypadku takich dużych obrazów należy wstawiać miniatury. Poprawiłam.
« Ostatnia zmiana: 03.05.2014, 06:24:12 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03.05.2014, 10:31:24 »

Bardzo fajne te wektory.
W żaden sposób nie zmarnowałeś naszego czasu. Bynajmniej, pozwalasz go zaoszczędzić i to bardzo miło z Twojej strony, że udostępniasz pliki źródłowe swoich prac. Obejrzałam też sobie jeden filmik z procesu powstawania jednej z Twoich prac. Naprawdę, wielki szacunek za wytrwałość. Wiem jak dużo pracy trzeba włożyć w stworzenie ilustracji wektorowych bo sama ostatnio się z tym zmagałam. Ale ja jeszcze raczkuję w tej dziedzinie Uśmiech
Z przyjemnością będę śledziła Twoje poczynania.
Zapisane

HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 03.05.2014, 15:55:41 »

Bardzo fajne te wektory.
W żaden sposób nie zmarnowałeś naszego czasu. Bynajmniej, pozwalasz go zaoszczędzić i to bardzo miło z Twojej strony, że udostępniasz pliki źródłowe swoich prac. Obejrzałam też sobie jeden filmik z procesu powstawania jednej z Twoich prac. Naprawdę, wielki szacunek za wytrwałość. Wiem jak dużo pracy trzeba włożyć w stworzenie ilustracji wektorowych bo sama ostatnio się z tym zmagałam. Ale ja jeszcze raczkuję w tej dziedzinie Uśmiech
Z przyjemnością będę śledziła Twoje poczynania.

Serdecznie dziękuję za opinię i przyznaję tworzenie rysunku wektorowego jest czasochłonne. W moim przypadku sporą część czasu zajmuje wykonanie grzyw, ogonów i wszelakich "kudłatych" elementów. Poniżej podaje bezpośredni link do mojego folderu na mediafire gdzie są dostępne wszystkie moje pliki SVG. Spora część z nich jest już sprawdzona pod kątem występowania błędów eksportu - więc artefakty nie powinny się zdarzyć przy rozdzielczościach mniejszych niż 5k x 5k px. Oczywiście plików można używać bez tracenia czasu na pytanie mnie o zgodę Uśmiech

https://www.mediafire.com/folder/fkyjwdetqpi5x/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.05.2014, 01:10:25 »

Kucyków nie trawię, ale muszę przyznać, że prace są naprawdę dobre. Widać, że sporo czasu i wysiłku musiałeś im poświęcić. Z Inkscape trochę do czynienia miałam, więc zdaję sobie sprawę, jak uciążliwe było tworzenie niektórych elementów, np. włosów. Także jestem pełna podziwu. Chętnie jednak zobaczyłabym jakąś pracę bez tych kuców Mrugnięcie
A z powyższych najbardziej spodobała mi się ta:
Zapisane
HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 04.05.2014, 13:32:41 »

Kucyków nie trawię, ale muszę przyznać, że prace są naprawdę dobre. Widać, że sporo czasu i wysiłku musiałeś im poświęcić. Z Inkscape trochę do czynienia miałam, więc zdaję sobie sprawę, jak uciążliwe było tworzenie niektórych elementów, np. włosów. Także jestem pełna podziwu. Chętnie jednak zobaczyłabym jakąś pracę bez tych kuców Mrugnięcie
A z powyższych najbardziej spodobała mi się ta:


Serdecznie dziękuję za opinię. Fakt Inkscape zarówno pod względem funkcjonalności jak i tego z jakim rodzajem aplikacji mamy do czynienia jest problematyczny. Z tego co ja zauważyłem po dwóch latach to przede wszystkim uciążliwe jest to że aplikacja jest 32bitowa przez co powiedzmy że "mocy" do płynnego rysowania zaczyna mi już brakować w momencie gdy kończę cieniować ciało - potem zazwyczaj zabieram się za tło które często robię po macoszemu - głównie z tego powodu który wymieniłem.

Przypuszczam że Ty miałaś namyśli głównie funkcje inkscape i pozwolę sobie strzelić że jedną z głównych odpychających jest brak takiego fajnego drzewka jak mają AI, AF - gdzie prócz warstw są pokazane obiekty na tych warstwach w postaci miniaturek. Muszę przyznać że o ile jak robisz pracę  "za jednym zamachem" to nie przeszkadza (tak bardzo) - ale jeżeli zrobisz sobie przerwę albo po jakimś czasie chcesz zmodyfikować prace, gdzie jest dużo klonów - powodzenia.
Następną sprawą jest brak tego fajnego narzędzia z AI "GradientMeshTool" - cóż przez jego brak jestem skazany na ręczne składanie gradientów i tak często zamiast jednego obiektu z rozpiętą siatką mam ich 20 i każdy z innym gradientem. Niestety AI czy Flash kosztują ile kosztują więc siłą rzeczy jestem skazany na Inka nie pozostało mi nic tylko czekać na wersję 0.49.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.05.2014, 13:36:30 »

Akurat "GradientMeshTool" już w Inku jest, w wersji deweloperskiej, której sama używam: http://inkscape-tutorial.pl/forum/dodatki-do-inkscape/99-gradient-mesh.html Uśmiech
Zapisane
HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 04.05.2014, 13:50:14 »

Akurat "GradientMeshTool" już w Inku jest, w wersji deweloperskiej, której sama używam: http://inkscape-tutorial.pl/forum/dodatki-do-inkscape/99-gradient-mesh.html Uśmiech

Serdecznie dziękuje za informacje. Co prawda bawiłem się już raz wersją deweloperską niestety trwało to chwilkę" gdyż gdy próbowałem w niej użyć lub skopiować część zawartości z moich poprzednich projektów miałem problemy, a to kolory zmieniało, wyrzucało maski więc nie chciałem się bawić w poprawianie bo ponad to zdarzały się problemy ze stabilnością - choć to inka muszę pochwalić bo program zdaje się "szanować czas użytkownika" i w swoim ostatnim tchnieniu przed Crashem zapisuje "urobek" autora do nowego pliku Uśmiech ale nie zawsze to działa.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 04.05.2014, 18:36:09 »

Jestem pod wrażeniem Uśmiech Wszystkie Twoje prace są naprawdę świetne!
Zapisane

HalfDeathShadow
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 04.05.2014, 18:47:30 »

Jestem pod wrażeniem Uśmiech Wszystkie Twoje prace są naprawdę świetne!

Serdecznie dziękuję. Uśmiech Dodam jeszcze że wektory choć żmudne to jednak wdzięczne rysunki są bo jednak z biegiem czasu uczą z czasem minimalizacji - mam tu na myśli, że teraz choć moje pliki źródłowe ważą więcej (bo po prostu więcej szczegółów dodaje) to niektóre efekty takie jak chociażby cieniowanie mogę zrobić prostszą i łatwiejszą w edytowaniu metodą niż robiłem to wcześniej. Przykładowo teraz zmiana koloru grzywy kucyka na drugim obrazku jest znacznie łatwiejsza niż w pracy pierwszej - gdyż teraz w grzywach grupuję elementy o tym samym kolorze przez co późniejsze wykorzystanie tych elementów w nowych pracach jest uproszczone.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 04.05.2014, 18:57:01 »

Hehe, wiem o czym mówisz Uśmiech Co prawda moje wektorki służą jako tekstury i grafiki do gier, ale mimo wszystko pewne rzeczy robi się całkiem podobnie Uśmiech Zwłaszcza to, że trzeba uczyć się minimalizacji lub też...optymalizacji własnych projektów Chichot
Zapisane

Erviel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17.08.2014, 19:48:52 »

Fantastczne prace, bardzo mi się podobają. Podziwiam Cię za to, że potrafisz operować inkscape i wektorami. Moja pierwsza przygoda z tym programem nie skonczyła sie za dobrze, dlatego siedzę bardziej w tradycyjnych rysunkach i gimpie. sledzę Cię na deviantarcie i czekam na kolejne prace. Fenomenalne! Mam motywację, by poświęcić temu programowi nieco uwagi Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieWektoryWątek: Kilka wektorów
Skocz do: