Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak wygładzić obraz?  (Przeczytany 6090 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stodwa
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 18.04.2014, 08:54:06 »

Mam do Was pytanie, ale nawet nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi Mrugnięcie
No ale spróbuję.

Jak można "wygładzić" grafikę, w ten sposób, aby wyglądała bardziej graficznie, a nie jak zlepek zdjęć z filtrem?
O taki efekt mi chodzi: http://www.funkyimg.com/i/GtDz.png (nie o efekt połączenia zdjęć i zrobienia grafiki, ale o samo wygładzenie całego obrazu, jest bardzo graficzne, ale tym samym zachowuje charakter zdjęć.) Wiem, że powyższa grafika jest robiona w photoshopie, no a ja wszystko robię w gimpie i zastanawiam się czy w ogóle gimp potrafi takie czary? Ale nigdy się na gimpie nie zawiodłam, więc wierzę, że pomożecie mi odszukać tą funkcję Chichot
Czasem próbuję podwoić warstwę, lekko rozmyć i użyć mnożenia, owszem to mi zmiękcza obraz, ale tym samym zamazuje lekko krawędzie i nie potrafię znaleźć takiego filtra, by moje grafiki były bardziej graficzne, miękkie, ale tym samym obrazy były wyraźne.

*jakby ktoś się czepiał, to grafikę przykładową wzięłam stąd: terriblecrash blogspot com
« Ostatnia zmiana: 06.05.2014, 01:14:56 wysłane przez be@ » Zapisane

If God is a DJ,
Life is a dance floor,
Love is a rhythm,
You are the music.
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.04.2014, 13:06:20 »

Zainstaluj dodatek G'MIC i pobaw się filtrami typu Smooth z kategorii Repair.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
stodwa
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.04.2014, 13:21:48 »

A skąd wziąć ten dodatek? Powiem szczerze, że nie znam się na dodatkach, bo do tej pory instalowałam tylko dodatkowe brushery do gimpa. I dziękuję za odpowiedź Uśmiech
Zapisane

If God is a DJ,
Life is a dance floor,
Love is a rhythm,
You are the music.
stodwa
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.04.2014, 14:02:59 »

zainstalowałam ten dodatek, ale jak w niego wchodzę, to mi się wyłącza... coś jest nie tak. No ale trudno, jeszcze później coś popróbuję. Uśmiech dzięki wielkie. Chichot
Zapisane

If God is a DJ,
Life is a dance floor,
Love is a rhythm,
You are the music.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.04.2014, 14:10:21 »

Za pomocą G'MIC rzeczywiście wygładzisz obrazek, a nawet możesz dodać trochę poświaty, jednak na tej grafice z przykładu widzę jeszcze nałożoną teksturę lub pędzle w postaci jakichś świetlistych smug i plam światła. Ogólnie całość jest posklejana z wielu fragmentów częściowo nakładających się na siebie, które miejscami się przenikają. Do tego jeszcze zabawa kolorami. Przy tylu efektach trudno nawet zgadnąć, o co konkretnie Ci chodzi z tym "wygładzaniem". GIMP na pewno potrafi, ale bardziej zależy to od Twoich umiejętności niż od programu.
« Ostatnia zmiana: 19.04.2014, 16:03:32 wysłane przez be@ » Zapisane
stodwa
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 27
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.04.2014, 17:10:38 »

Jeśli chodzi o umiejętności, to potrafię zrobić taką grafikę, ale nie potrafię wyzbyć się tego charakteru zdjęcia i właśnie wygładzić, nadać takiej jakby to powiedzieć 'graficzności' obrazowi. Wiem, ze są nałożone te smugi, zabawa kolorami, ale mi chodzi dokładniej o wyzbycie się niepotrzebnego 'szumu' zdjęcia. Oh, nie potrafię tego lepiej opisać Mrugnięcie
Bawię się tym G'MIC, ale niestety bardzo często mi się zacina i tam jest strasznie dużo opcji ze 'smooth' więc na razie jeszcze nie natrafiłam na interesującą mnie opcję Mrugnięcie
Zapisane

If God is a DJ,
Life is a dance floor,
Love is a rhythm,
You are the music.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.04.2014, 17:17:44 »

Polecam: Smooth [anisotropic] z odpowiednimi ustawieniami (zwiększyć amplitudę, anisotropię i tensor smoothness). Można też wypróbować Dream smoothing z zakładki Artistic.
 A co do grafiki, to w takim razie chyba wybrałaś nie najlepszy przykład, bo jest tam masa efektów, a tego wygładzania specjalnie nawet nie widać, np. na twarzy kobiety jest widoczna niewygładzona faktura skóry. Do tego w dużej części to nie jest zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: 19.04.2014, 17:51:31 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak wygładzić obraz?
Skocz do: