Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak usunąć puste pole gdy zmniejszylem szerokosc obrazka?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak usunąć puste pole gdy zmniejszylem szerokosc obrazka?  (Przeczytany 9293 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gimpiarz12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

gimpiarz12


Zobacz profil
« : 18.03.2014, 20:13:55 »

zmniejszylem szerokosc obrazka "ręcznie" czyli przeskalowalem i zostało puste pole kratki czarno szare, jak je usunąć aby byl sam widoczny obrazek z szerokością jaką sobie ustawiłem?
« Ostatnia zmiana: 21.10.2014, 15:43:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.03.2014, 20:15:12 »

Widocznie zamiast przeskalować obraz, przeskalowałeś warstwę. Użyj: Obraz -> Automatycznie przytnij obraz.
Zapisane
gimpiarz12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

gimpiarz12


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.03.2014, 20:29:48 »

teraz mam taki problem że program nie reaguje na te czynnosci co przed chwilą robiłem czyli z ręcznie skalowałem warstwe, nie wiem czemu

ja mam chyba inna wersje programu bo nie mam Automatycznie przytnij obraz. tylko Dokładnie przytnij tylko w tym momencie program wogole mi nie reaguje na te czynnosci, biore ustawiam inne szerokosci a tu nic sie nie dzieje z nim, podpowiesz?

mam wersje 2.4.5 :]
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.03.2014, 20:38:31 »

To bardzo stara wersja. Ja zaczynałam od 2.6, więc nie wiem jak to wygląda w 2.4. Dlaczego nie zainstalujesz najnowszej?
I dlaczego nie podałeś w swoim profilu ani w tym temacie, której wersji używasz? Przecież to ważna informacja. Dzięki niej można uniknąć wielu nieporozumień.
A przycięcie usuwa puste krawędzie obrazu (czyli to opisane w Twoim pierwszym poście kratkowane pole), niczego się tam nie ustawia.
Zapisane
gimpiarz12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

gimpiarz12


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.03.2014, 20:49:53 »

bo już taka byla zainstalowana wersja na laptopie z ktorego korzystam. poradzilem sobie problemem tego tematu ale mam teraz nowy, warstwa wogole nie reaguje gdy proboje ją przeskalować ręcznie lub poprzez opcje zmniejszania ustawiając cyframi, tylko nie czepiaj się mojej wersji... Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.03.2014, 20:52:04 »

Wybacz ale nie zainstaluję sobie specjalnie jakiejś przedpotopowej wersji, tylko po to, żeby móc Ci pomóc. Jaki problem zainstalować nowszą?
Nie wiem w jaki sposób dokładnie to skalujesz. Chcesz w końcu przeskalować cały obraz czy tylko pojedynczą warstwę?
Narzędzie skalowanie Skalowanie skaluje tylko warstwę. Cały obraz przeskalujesz za pomocą: Obraz -> Skaluj obraz.
Zapisane
gimpiarz12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

gimpiarz12


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 18.03.2014, 21:13:24 »


Narzędzie skalowanie Skalowanie skaluje tylko warstwę. Cały obraz przeskalujesz za pomocą: Obraz -> Skaluj obraz.

własnie na obie opcje program mi nie reaguje, np biorę wybiore pierwszą opcje, a następnie "ręcznie" przesuwam, trwa ładowanie i nic, efekt jest ten sam co był, nic sie nie zmienia, z drugą opcją to samo
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 18.03.2014, 21:20:10 »

Po wpisaniu wymiarów spróbuj najpierw zatwierdzić je klawiszem ENTER i dopiero kliknąć OK. Jak nie działa, to widocznie coś się skopało. Zapisz XCF, zamknij program, wyczyść pamięć podręczną i wtedy otwórz tego XCF-a i spróbuj znów przeskalować. Jeśli nie zadziała, to już chyba tylko instalacja nowszej wersji pozostaje.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 18.03.2014, 21:25:05 »

Jeszcze sprawdź, czy nie masz włączonego gg Uśmiech czasami GIMP i gg sobie przeszkadzają.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 18.03.2014, 21:27:24 »

Racja, GG i Skype, całkiem o tym zapomniałam.
Zapisane
gimpiarz12
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

gimpiarz12


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 18.03.2014, 21:32:00 »

pamięc podreczna ccleanerem mam usunąc? nie mam gg ani skype

ps. widze same kobietki na forum Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 19.03.2014, 01:18:27 »

Można CCleanerem.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak usunąć puste pole gdy zmniejszylem szerokosc obrazka?
Skocz do: