Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] GIMP Painter nie widzi bibliotek i tabletu.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP Painter nie widzi bibliotek i tabletu.  (Przeczytany 5242 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.02.2014, 11:48:21 »

Ponieważ w Gimp 2.8 miałam problemy z pracą na większej rozdzielczości + tablet, postanowiłam zainstalować GIMP Paintera. Niestety podczas uruchamiania wyskakuje ze 100 komunikatów, że nie może znaleźć bibliotek libgimp-2.0-0, libfftw3f-3 i libgimpui-2.0-0 (może jeszcze jakiejś, nie chciało mi się już czytać tych wszystkich komunikatów) mimo, że rzeczone biblioteki jak najbardziej znajdują się w folderze z programem. W końcu program się otwiera ale tabletu nie widzi, mimo że uruchamiam go używając tabletu. Próbowałam 3 razy (także po restarcie systemu) i za każdym razem to samo. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy to dlatego, że nie odinstalowałam GIMP 2.8?
Próbowałam też zwykłego GIMP-a 2.6 portable i on również w ogóle nie widzi tabletu.
« Ostatnia zmiana: 25.02.2014, 16:12:36 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20.02.2014, 15:08:19 »

Bea, jaka wersja GIMP Paintera? Bo jak 2.6, to niestety potrzebuje on do prawidłowego działania zwykłego GIMP-a, także w wersji 2.6. Taka masa błędów wyskoczyła mi właśnie kiedy próbowałam zostawić sobie tylko wersję Painter a zwykłą odinstalowałam. Jeżeli jest to wersja 2.8 GIMP Paintera, to prawdę mówiąc nie wiem co tam może się dziać. Dodam jeszcze, że te błędy, które występują u nas na dużych rozdzielczościach w wersji zwykłej GIMP-a 2.8 to i wersji 2.8 GIMP Paitnera również będą. W każdym razie, u mnie były. Co raczej mija Ci się z celem.
Pamiętam, że kiedy instalowałam GIMP Paintera 2.6 to musiałam zainstalować brakujący filtr focus blur w folderze zwykłego GIMP-a. Siostra dodatkowo musiała uzupełnić swojego GIMP-a w pliki separate, ponieważ u mnie już były, a u niej nie i GIMP-Painter zgłaszał brakujące biblioteki. Mam te pliki(dla wersji 2.6) u siebie jakbyś chciała.

Zajrzyj jeszcze do tego mojego tematu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51040.0.html

Tam troszkę dalej będzie mowa o tych bibliotekach.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.02.2014, 23:32:32 »

GIMP Painter zainstalowałam właśnie w wersji 2.6. Czytałam tamten temat i ktoś napisał, że jest to całkiem odrębny program dlatego nie myślałam, że może potrzebować zwykłego GIMP 2.6 do działania (trochę więc tamten wątek wprowadza w błąd). O bibliotekach pisało ale w przypadku pojedyńczych błędów przy ładowaniu konkretniej wtyczki a u mnie wywalało komunikat dosłownie co sekundę. Czyli będę musiała jeszcze to separate i inne dziwne rzeczy instalować? Widzę, że to ogólnie dość uciążliwa sprawa a miałam nadzieję, że coś sobie ułatwię. Separate nigdy wcześniej nie instalowałam, zwykły GIMP 2.6 nie widzi tabletu i pewnie w końcu musiałabym odinstalować 2.8. Chyba zbyt wiele problemów i na razie dam sobie z tym spokój. Dziękuję za odpowiedź.
@Edit:
Mimo wszystko zainstalowałam jeszcze zwykłą wersję 2.6 (instalacyjną, bo wcześniej próbowałam portable). Teraz faktycznie Painter wywala błędy tylko przy separate ale i tak nie widzi tabletu, ani Painter ani zwykły GIMP 2.6 (ten zwykły otwiera się bez błędów). Otwieram go za pomocą tabletu ale kiedy kliknę w Konfiguruj urządzenia wejściowe, to mi wyskakuje: "Brak rozszerzonych urządzeń...". Zainstalowanie separate chyba w tym nie pomoże? Nie mam pojęcia co zrobić, aby GIMP 2.6 wykrywał tablet. 2.8 nie ma z tym problemu więc chyba niczego mi w systemie nie brakuje...
« Ostatnia zmiana: 21.02.2014, 01:31:52 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 21.02.2014, 07:37:06 »

Osobiście nie przypominam sobie abym na swoim komputerze miała jakieś problemy z tabletem i GIMP-em 2.6, ale chyba siostra miała podobnie i wystarczyło wtedy ponownie zainstalować tablet. Ogólnie same problemy masz z tym tabletem, co nie?
Czy teraz masz w swoim systemie dwie wersje GIMP-a, 2.6 i 2.8? Tak się da?

Co do separate, zainstalowanie wtyczki zlikwiduje jedynie ten komunikat przy uruchamianiu.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.02.2014, 08:59:54 »

Tak,teraz mam 2.6 i 2.8 Uśmiech Tak właśnie myślałam, że trzeba będzie przeinstalować tablet, tylko się trochę boję, że w końcu w ogóle przestanie działać w którymkolwiek GIMP-ie Język
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.02.2014, 15:46:44 »

Właśnie przeinstalowałam sterowniki tabletu i faktycznie pomogło Uśmiech Teraz działa we wszystkich wersjach GIMP-a, które mam zainstalowane. Pozostała mi instalacja tego Separate i jakiegoś Focus Blur bo przy nim też wyskakuje komunikat.
@Edit:
Uff, poinstalowałam to wszystko i jest good Język
« Ostatnia zmiana: 25.02.2014, 16:12:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] GIMP Painter nie widzi bibliotek i tabletu.
Skocz do: