Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: HALO Tag Tutorial  (Przeczytany 79868 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« : 04.08.2007, 14:58:37 »

HALO Tag
Tutorial

Opracowanie: Lsr.
Poziom trudności: łatwy





Hi ho Uśmiech 2. Witam w moim nowym tutorialu, na życzenie tym razem. Dziś nauczymy się robić sygnaturkę.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.2. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Zacznijmy od znalezienia sobie stocka. Pasuje coś wojennego, jakiś robot, komandos itd. Mój wygląda tak:



Lime Point 2. Teraz można trochę podreperować kolorki, jakość stocka. Ja użyłem skryptu Gothic Glow, który znajdziecie poniżej. Daje efekt podobny do wzmocnienia, aczkolwiek jest bardzo przydatny w podrasowywaniu zdjęć. Ustawienia domyślne, przyznam szczerze, że sam ściągnąłem ten skrypt ze dwa dni temu i nie miałem przyjemności z nimi eksperymentować, ale efekt ok, więc zostawiam:



Lime Point 3. Teraz przydadzą się Wam umiejętności w rozsmarowywaniu  Rozmazywanie . Ciężko mi opisać efekt jaki mamy uzyskać. Po prostu ładnie dobierzcie pędzelki i rozsmarujecie tak, żeby jakoś to wyglądało. Łatwiejsze zadanie będą miały osoby z niestabilną wersją GIMP-a, w którym jest opcja Drganie, ja niestety się do nich nie zaliczam, więc spróbuję poradzić sobie bez. Radzę też tak pokierować myszką, aby zrobić ładną głębię i aby sygnatura nie była płaska jak to czasem bywa. Po prostu w jednym miejscu jaśniej, w drugim ciemniej, jakieś ładne przejścia pomiędzy nimi i powinno być dostatecznie:



Lime Point 4. Teraz można narzędziem rozjaśnianie lub wypalanie  Rozjaśnienie-wypalenie [Shift+D] naprawić to co nam nie wyszło w poprzednim punkcie, czyli głębię. Oczywiście nie zakładam, że Wam nie wyszła, ale mi średnio, więc wypada zmienić to i owo. Dodatkowo można jeszcze troszkę pomazać. Od siebie dodam, że ostatnio jaskrawe sygnaturki z dużą ilością rozbłysków są w modzie, więc nikt się nie obrazi jak trochę Was poniesie:



Lime Point 5. Mnie jak widać wyżej nie poniosło, może to dobrze. Trzeba dawać dobry przykład, a "jaskrawce" wyglądają ładnie tylko w 50% przypadków. Wróćmy do naszego zadania, bo się jeszcze przesadnie rozgadam. Teraz wypada nanieść co nieco na pierwszy plan, tak - przed postać. Zacznijmy od tego, że może to być zwykły, suchy pędzel, może to być clipping mask (ostatnio mniej modne), można trochę rozsmarować tło na postać, można też (choć trzeba mieć postać na osobnej warstwie) wymazać krawędzie motywu gumką na kryciu 10-20%. Ostatni sposób da podobny efekt do rozsmarowywania. Ja sobie użyję sposobu "z paluszkiem" (prosimy o brak skojarzeń^^). Od razu polecam wtopić mniej ważne części rendera, czyli nie zasmarujmy mu głowy lub całego tułowia, a np. okolice pasa/brzucha, boki, kawałek broni:



Lime Point 6. Teraz zrobimy rzecz, którą podejrzałem w którymś z tutoriali na GFA. Niestety nie pamiętam jaki to był tutorial, więc piszę to z nadzieją, że osoba, która była twórcą w/w tutoriala nie obrazi się na mnie i wystarczy jej chociaż to, że napisałem na jakim forum ten tutorial znalazłem. Jestem trochę zbyt leniwy, żeby szukać. No ale wróćmy do naszej misji. Chodzi o to, żeby którąś z krawędzi postaci rozmazać zwykłym "pędzlem-kółkiem" i wmieszać w tło. Ja wykonam tę operację na karabinie. To co zrobiłem nie jest wg mnie majstersztykiem, ale na upartego można poszukać efektu, jaki wyszedł temu komuś, kto ten efekt wymyślił lub też jak ja gdzieś podejrzał. Oto moja porażka:



Lime Point 7. Teraz wspomnę jeszcze o ostatnim sposobie wtopienia rendera, może nie tyle wtopienia co wyraźnego zaznaczenia pierwszego planu. Światło. I nie takie byle jakie, prawdziwe, duże, jasne światło. Jak to robimy? Nic prostszego. Najpierw myślimy w ilu punktach to światło ma się znaleźć. Ja doszedłem do wniosku, że jedno źródło światła mi najzupełniej wystarczy. Kolor wybrałem sobie kremowy (#f8f9c8), tak jakoś fajnie mi się kojarzy i chyba pasuje. Robimy nową warstwę, myślę, że wszyscy umieją. Gdy już zrobimy sobie tę warstwę, rysujemy tam skąd chcemy żeby wychodziło światło bliżej nieokreślony kształt. Ja zrobię coś w stylu półkola. Aha, najlepiej robić to zwykłym "pędzlem-kółkiem", wygodne. No więc kiedy już będziemy mieli tenże kształt, robimy rozmycie gaussa na 70-150px, w zależności od wielkości tego kształtu. I tutaj można poeksperymentować z ilością warstw (duplikacja), z trybami tych warstw ([Ctrl+L]), z kryciem tych warstw. Efekt może nie jest wymarzony, ale można się przyzwyczaić. Jak ktoś zna lepszy sposób na mocne światło oprócz narzędzia rozjaśniania to proszę o kontakt. Całość wygląda teraz tak:



Lime Point 8. Podział na plany już mniej więcej mamy gotowy, teraz wypada pokombinować z tłem. Zduplikujmy warstwę. I teraz totalny freestyle. Smarujemy sobie pędzelkami jak chcemy, możemy użyć narzędzia "z paluszkiem" (kolejny raz prośba o brak skojarzeń). Dodam jeszcze, że zamiast duplikować można po prostu zrobić nową warstwę, na swój sposób może być wygodne. Następnie wymazujemy gumką niektóre miejsca, niektóre zostawiamy i bawimy się kryciem i trybem warstwy. Punkt jest opcjonalny, sygnaturka może wyglądać lepiej bez niego, o tym już musimy zdecydować sami.



Lime Point 9. Teraz zrobimy taki dość nowoczesny zabieg w miejscu świateł. Nie wszystkim się podoba, więc Wy zrobicie co chcecie, no ale mogę to pokazać co nie? Tworzymy nową warstwę, a następnie malujemy na niej jakimś jasnym odcieniem kółko / jakiś kształt, obojętnie jaki, tryb warstwy na przenikanie, krycie na 10-20%. Te kropeczki, które się stworzą mają być w okolicy źródła światła/jakiegoś wybuchu itp. Jeśli jakieś miejsce nie przypada nam do gustu możemy się pobawić gumką Gumka z kryciem 10-20%:



Lime Point 10. Czas na urozmaicenie tła. Radzę nie iść na łatwiznę i nie wstawiać jakichś c4d renderów, czy też tech brushy. Pokombinujcie, żeby uzyskać fajny efekt, fajny kształt tła, wysilcie się. Starajcie się nie zakryć/zniszczyć głębi jakimś patternem kreskowanym, bo to bzdura kompletna i spłaszcza sygnaturę. Ja trochę pobazgrałem i zmieniłem kształty płomieni trochę, sądzę, że teraz efekt wybuchu jest całkiem, całkiem.

Lime Point 11. Teraz poprawiamy kolorystykę sygnatury, chyba, że macie jakieś swoje specjalne tricki, których nikomu nie ujawniacie, jakieś poprawki kosmetyczne typowe dla Was. Ja takowych nie posiadam, więc zajmę się kolorami. Wiele przydatnych opcji jest w menu warstwy i wiele przydatnych opcji jest w Filtry -> Kolory -> Odwzorowania. Tutaj dowolność, róbcie co chcecie, byle by było fajnie. Można dodać gradient mapy, można zmieniać kontrast, jasność. Dodam jeszcze, że zanim zmienicie kolory, można wstawić napis i ramkę. Tutaj kilka wersji ostatecznych, mniej lub bardziej hardkorowych:









Lime Point Koniec



STOCK
SKRYPT "GOTHIC GLOW"

Dzięki za uwagę.

LSR.  Wilber


« Ostatnia zmiana: 04.05.2011, 15:11:22 wysłane przez INSEKT » Zapisane

Szyszoux
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 142
Galeria Użytkownika


Ojciec Dyrektor


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 07.08.2007, 10:48:07 »

To mój pierwszy sig z BURN TOOLEm ( nie wiem jak mogłem go przeoczyć <ninja>)

Zapisane

bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.08.2007, 10:33:54 »

Mój outcome, kolorowe nie było ciekawe Uśmiech
Zapisane
TL
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika


Tao Leny


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.08.2007, 13:34:05 »

Trochę pokombinowałem i wyszło :p
Większe w mojej galerii  Wilber
Kliknij w "Galeria Użytkownika" i zobacz moje dzieła :p






Tutek jest super !
« Ostatnia zmiana: 07.10.2007, 19:40:45 wysłane przez TL » Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
bumblebee
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

bumblebee


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.09.2007, 09:33:44 »

Zły stock  Niezdecydowany

Zapisane
Tsunade
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.2
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.09.2007, 21:28:32 »

jeśli chodzi o efekt światła to na nowej warstwie pomazać kolorem białym w odpowiednich miejscach jakimś circle fuzzy (mocniejszy efekt) lub galaxy (słabszy efekt) -oczywiście z brushami można eksperymentować Chichot -, ustawić tryb na miękkie światło i jeśli jest taka potrzeba zmniejszyć krycie. Z cieniem postępujemy analogicznie tylko że z kolorem czarnym. Gotowe Język
Zapisane

Balsamista
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Bosko


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.09.2007, 16:17:17 »

siemka jestem hmmm poczatkujacy w duzym stopniu Język
takie cos mi wyszlo:
Zapisane

Mid
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Mid


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07.10.2007, 18:36:24 »

Mój outcome:



Jestem początkujący Język
Zapisane

Jestem baaardzo początkujący^^

My best:
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 21.11.2007, 19:57:51 »

A ja jestem na poziomie średni i dzięki za tuta

Zapisane

Krzyslav
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22.11.2007, 12:57:30 »




Uśmiech 2 mi wyszło to / jestem na średnim poziomie (chyba)
ps.to mój pierwszy post ;p i witam wszystkich
Zapisane

[]http://www.gimpuj.info/replacement.png[/]
[]http://www.gimpuj.info/replacement.png[/]
Czytaj regulamin.
Rudy12
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

Rudy12


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01.12.2007, 15:05:29 »

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się przywitać ^-^.

A oto (też) pierwsza moja pracka w Gimpie.

Tutek bardzo fajny i pomocny, tylko pytanie (dzisiaj dopiero zainstalowałem Gimpa): jak zmienić kolor na czarno-biały, itp. ?
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02.12.2007, 00:21:28 »

Albo Filtry>Kolory
albo Warstwa>Kolory

i kombinujesz Uśmiech
Zapisane

bOmbel
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

bOmbel


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.12.2007, 19:03:33 »

moje 3 wyniki Uśmiech
1

2

3
Zapisane
mustafmst
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 20.12.2007, 16:33:39 »

a oto moje efekty z tym stock'iem z halo:
1.
2.
Zapisane

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: HALO Tag Tutorial
Skocz do: