Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314626 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
행복한 칠
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 342
Galeria Użytkownika


oho


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : 11.03.2007, 19:37:09 »

 Tak jak poprzednicy - GIMP!
Ktoś kto siedzi w GIMPie dość długo moze zrobić dokłądnie to samo co ktoś kto siedzi długo w PSie!
Zapisane

Pilchu
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : 11.03.2007, 19:38:02 »

Mam Gimp'a i Photoshop'a i uważam że lepszy dla początkujących grafików: Gimp jest łatwiejszy w użytkowaniu natomiast dla bardziej wymagających jest Photoshop w którym jest wiele bardzo zaawansowanych funkcji niedostępnych w Gimpie.
 Uśmiech
Ostateczna ocena:
wybieram Gimp'a
 Uśmiech
Zapisane

Wilu
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika


Sleep,Wake,Power!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 12.03.2007, 15:19:05 »

Oczywiście że GIMP xD. Photoshopa kiedys mialem ale szybko zrezygnowalem z niego ,bo jest platny a GIMP nie.
Zapisane

[img=http://www.gimpuj.info/replacement.png[/img]
______________________________________________________________
ll Strona, którą bardzo Polecam! ;] ll

regulamin §3
Dark Serge
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : 13.03.2007, 20:54:27 »

Chciałbym wybrac GIMPa Uśmiech Jako kilkumiesięczny użytkownik Linuksa chcę wreszcie oderwać się od Windy. A jako, że PS'a znam już od jakiegoś czasu to ciężko jest mi zaczynać wszystko od początku, wydaje mi się że w GIMPIe wszystko jest pochowane przede mną Mrugnięcie Ale wiem, że to kwestia czasu. Póki co jestem bardziej za PS'em, choć podejrzewam, że za sprawą tego forum nie potrwa to długo - oby tak było Uśmiech Narazie mój Sig i avatar są z PS'a. Jeszcze ... :>

EDIT - już tylko avatar jest Photoshopowy - posiedziałem pooglądałem tego Gimpa i zrobiłem sobie Siga. część rzeczy troche chałupniczo robionych bo gimp najzwyklej w swiecie nie umie zrobić kilku rzeczy (albo ja jeszcze nie umiem).
« Ostatnia zmiana: 13.03.2007, 23:40:37 wysłane przez Dark Serge » Zapisane

Twórz z Nami stronę o jRPG :
NEO JSITE FORUM


New one :
[img=http://www.gimpuj.info/replacement.png[/img]

regulamin §3
Baranek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: baranek@jabster.pl
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 14.03.2007, 09:12:03 »

Ja wybieram GIMP-a głównie dlatego ,że juz dość sporo czasu siedze na Linuksie i zdążyłem się do niego rpzezwyczaić ;]
Zapisane
s-p-i-n
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

s-p-i-n


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 15.03.2007, 19:02:21 »

Gimp i nie ma mocnych Uśmiech
Zapisane
Smiechu
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 15.03.2007, 19:17:35 »

Ja wybieram GIMP-a głównie dlatego ,że juz dość sporo czasu siedze na Linuksie i zdążyłem się do niego rpzezwyczaić ;]
Ale posta piszesz z Windowsa. Mrugnięcie
Zapisane

You see in this world there's two kinds of people my friend - those with loaded guns, and those who dig. You dig.
Milan
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Milan


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 21.03.2007, 20:03:31 »

Zdecydowanie wolę Gimp'a, chociaż jestem w nim zupełnie "Zielony".
Zapisane

Puki co, jestem "zielony" w  Gimpie...
Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 23.03.2007, 02:46:05 »

Stawiam na Gimpa wprawdzie mam go dopiero jeden dzien, ale chyba sie zaprzyjaznimy z Wilberem;)
Moglbym miec na dysku Photoshopa tylko..po co:) (zamiast Photoshopa powinienem wpisac raczej corelowego PhotoPainta, ktorego dawniej uzywalem)
Jestem zwyklym "niedzielnym" uzytkownikiem programow graficznych i tak nie wykorzystam nawet tego co siedzi w Gimpie bo nie bedzie okazji ani potrzeby.
(avatary, sygnatury, troche sie pobawic zdjeciami)
Swiety nie jestem ale preferuje oprogramowanie freeware, ma ono w tej chwili taki poziom, ze zaspokaja potrzeby zwyklych i nieco bardziej wymagajacych uzytkownikow, a czasam i przewyzsza komercyjne produkty. (A ja sie odwdzieczam tworcom po prostu go uzywajac i nie mam moralniaka, ze komus cos zabieram;))
Posiedzialem, poczytalem o Gimpie, poogladalem prace roznych ludkow. Jest ok:)
Jedyny bol dla rozwoju Gimpa to w zasadzie platne licencje.
Na roztaczanie co lepsze itd to mam swoj wyprobowany sposob, wracam mysla pare lat wstecz co bylo dla mnie dostepne i dziekuje za to co jest teraz;))
Jakies Gimpy, Blendery ludzie zyc nie umierac;))
Ps. Daje tylko opinie, ankiete zostawiam zaawansowanym;)
« Ostatnia zmiana: 23.03.2007, 02:59:07 wysłane przez Yantar » Zapisane
Hitsu
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Hitsu


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 03.08.2007, 09:55:10 »

Główną zaletą Gimpa jest jego funkcjonalność oraz to, że jest bezpłatny. W Photoshopie jest więcej zaawansowanych opcji niż w Gimpie, ale to już dla hardcorowych Chichot grafików. Ostatecznie wybieram GIMPA <tak jak poprzednicy>
Zapisane
koziolek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika

koziolek

Mam Zenita 11 i nie zawacham się go użyć


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 04.08.2007, 17:16:15 »

U mnie wygrał o włos photoshsop. Tak się składa, że w domu używam Gimpa a w pracy PS'a CS2. Jeżeli pod uwagę weźmie się tylko zastosowania amatorskie i półprofesjonalne (np. cięcie do htmla) to Gimp jest idealny. Darmowy ma wszystkie potrzebne funkcje i nie ma dużych wymagań sprzętowych. Jest jednak grupa zadań z którymi gimp nie poradzi sobie w żaden sposób. Włos o którym pisałem na początku składa się z kilku małych elementów różniących Gimpa i PS'a.
Gimpowi brakuje trybu CMYK czyli nie można w praktyce przygotować pracy do druku. Nie ma czegoś na kształt psowego "Efektu warstwy", w śród których najboleśniej odczuwa sie brak automatu do dodawania cienia i blasków.Poza tym Gimp ma znacznie mniej gotowych skryptów i narzędzi do obróbki obrazów. Denerwuje mnie też interfejs złożony z trzech oddzielnych okien. Wymusza to na mnie nadużywanie alt+tab. W Windowsie jest to szczególnie uciążliwe ponieważ wszystkie aplikacje działają w ramach jednego okna. Na linuxie można na całe szczęście pracować na oddzielnych panelach i jest znacznie mniej błędów "nietrafienia w okno".
Słabsza jest też pomoc techniczna, wszędobylskie AG/US (Ask Google/Use Search) w środowisku gimpowców. Nie po to wchodzę na forum, zazwyczaj z googla, by mnie odsyłano do wyszukiwarki. Stosunkowo słabo rozwinięta otoczka w postaci programów dodatkowych. Adobe wydaje masę programików np. do tworzenia albumów, czy bardzo mocne narzędzie jakim jest FLEX. Generalnie Gimp nadal pozostaje, w moich oczach, narzędziem dla pasjonatów, którzy mają czas na kombinowanie. PS jest dla rzemieślników, którzy mają mocno ograniczone ramy czasowe lub zadania takie jak przygotowanie druku.
Oczywiście krytyka nie może obejść się bez wskazania dróg rozwiązania niektórych problemów. W przeciwnym wypadku zmienia się w nieuzasadnione krytykanctwo. Pierwszą rzeczą jaką należało by dać Gimpowi to tryb CMYK w zapisie (i przystosowanie gimpa 2.3 do windowsa!). Kolejną to dystrybucja wraz z podstawową paczką Gimpa zestawu tutoriali i przykładów. Trzecią to stworzenie przyjaznej formy pomocy np. obszernego FAQ w necie.
Zapisane

Lepiej pomyśleć dwa razy i zacząć programować
niż dwa razy programować i potem zacząć myśleć:)

Webmaster, programista... uczę się grafiki Uśmiech
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 04.08.2007, 20:28:47 »

Koziolek jak przychodzisz i pytasz się o proste rzeczy, które już są wyjaśnione w 10 wątkach i 10 kolejnych jest podany link do rozwiązania, to nie dziw się, że komuś nie będzie się chciało pisać tego po raz 11, czy po 11 szukać. Trzeba umieć szukać. I nie mów, że tak nie będzie na forach PSa.

Cytuj
Kolejną to dystrybucja wraz z podstawową paczką Gimpa zestawu tutoriali i przykładów. Trzecią to stworzenie przyjaznej formy pomocy np. obszernego FAQ w necie.

Te rzeczy też oczywiście są...
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : 04.08.2007, 21:46:48 »

Cytuj
Gimpowi brakuje trybu CMYK czyli nie można w praktyce przygotować pracy do druku.
jakos mi nie przeszkadza robić plakatów/koszulek lóg czy innych grafik, które są drukowane w drukarniach za dużymi nakładami(po kilka tysięcy sztuk), jeśli robisz jakiś projekt to uzywasz w nim innych grafik, pokaz mi więc zdjęcia robione w cmyku, rgb -> cmyk to kwestia konwersji i operacji na bezpiecznych paletach, które spokojnie moga sie miedzy soba wymieniac, gdzies widzialem taki fajny rysunek to obrazujacy ale nie pamietam juz gdzie

Cytuj
Denerwuje mnie też interfejs złożony z trzech oddzielnych okien.
mam jedno i pracuje w trybie pełnoekranowym - 100% luksusu jak dla mnie

Cytuj
Adobe wydaje masę programików...
Adobe to korporacja wydająca miliardy dolarów na swoje produkty, chcac nie chcac trzeba sie przyzwyczaic, ze to co darmowe nie bedzie sie tak dynamicznie rozwijało jak coś za czym stoi ogromna kasa, ja z mojej strony wspieram rozwój gimpa na ile moge i uważam, że to lepsze rozwiazanie niż porównywanie programu komercyjnego do darmowego, to jasne, że ten pierwszy bedzie z przodu, bo ma jak sie rozwijac

Cytuj
i przystosowanie gimpa 2.3 do windowsa!
2.3 jak same numerki wskazują jest niestabilne, wiec nie ma co narzekac. aktualnie Sven i ekipa BARDZO ciężko pracują aby 2.4 śmigało pod windowsem jak należy


poza tym nie chce sie powtarzac, ale przeczytaj powyższą wypowiedź Ziomiosława
Zapisane
Rockabelle
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Rockabelle


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 05.08.2007, 14:01:09 »

Ktoś kto siedzi w GIMPie dość długo moze zrobić dokłądnie to samo co ktoś kto siedzi długo w PSie!

A właśniem że nie  Język Ja jestem stanowczo za PS
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: