Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: [1] 2 3 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 314603 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bogul
Gość
« : 16.10.2006, 06:22:51 »

Tak jak w topicu: co według Was jest lepsze? Ja niestety daje głos na Photoshopa. Może to zabrzmi dziwnie,ale wydaje mi się, że jest on łatwiejszy w obsłudze i tak jakby nie miał poukrywanych funkcji. W Gimpie dobpiero się uczę, a jego wielką zaletą jest to, iż jest on darmowy. A co Wy o tym sądzicie?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.10.2006, 09:31:00 »

Ten temat był, jest i będzie wakowany.
Używaj czego chcesz. Lecz jeśli zdecydujesz się na PS'a to zapłać za niego (producentowi! Nie piratowi na bazarze) i nie uważaj się za króla wzgórza. GIMP się rozwija. Będzie się rozwijał, dopuki będą chcieli się za to brać jego pasjonaci, a tych nie brakuje. PS będzie się rozwijał dopuki będzie to opłacalne. GIMP możesz odpalić na Mac'u, Windozie, Linuksie itp. PS na Windowsie - i też za niego zapłać.
Mogłbym jeszcze troche nawijać, ale powiem krótko:
 
Efekt końcowy zależy od Ciebie. Czy robisz to w Paincie, GIMPie, czy Photoshopie. Więc nie wiń narzędzia za to, że coś Ci nie wyglada tak jak trzeba.

GIMP jest intuicyjny i wygodny - ja nie miałem problemów na początków, a potem jak się już oswoiłem...
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.10.2006, 10:13:35 »

U mnie wygrywa Gimp. PS nie ma na Linuksa. Jest drogi.  Niezdecydowany


ps. @Bogul dodaj ankietę to wątku Uśmiech
Zapisane

piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16.10.2006, 12:08:46 »

Ja mam GIMP'a i póki co będę go używał. Dlaczego nie jestem za PhotoShopem? ...dlatego, że:
1. Jest drogi.
2. Kiedyś zainstalowałem CS'a i zawiesił mi się przy pierwszym uruchomieniu, a jak już ktoś kiedyś powiedział "pierwszego wrażenia nie można zrobić drugi raz" Mrugnięcie

Edit: Jeszcze jeden argument:
3.Odkryłem w PhotoShop'ie to wewnętrzne fuj... to ukryte bzieee... Język
« Ostatnia zmiana: 05.11.2006, 12:44:47 wysłane przez piotros » Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
muchomorek
Gość
« Odpowiedz #4 : 16.10.2006, 15:11:51 »

moim zdaniem lepszy jest GIMP... miałem kiedyś PS (nawet teraz mam) ze spolszczeniem, ale wydaje mi się zagmatwany:]

GIMP jest darmowy i prosty, do tego ma podobne funkcje jak PS.
Zapisane
Velans
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: velans@chrome.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika


Love Linux, Music & Anime!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 16.10.2006, 15:14:52 »

Ja używam gimpa, a ps'a nie używam dlatego że:

- system mi nie pozwala
- jest płatny a i drogi ;P
- i tak nie mam go skad "gwizdnąć" (słabe łącze, mała wieś itp.)

Są to głowne moje sugestie ale mam ich więcej Duży uśmiech

PS. Czekam na ten moment kiedy GIMP dorówna PS! A funkcje ma prawie takie same co PS!

Pozdrawiam
Velans
Zapisane

Panie, zainstalowałem Windows...
- Tak?
- No i teraz mam problem...
- No, to już mi pan powiedział.
www.velans.ovh.org
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #6 : 16.10.2006, 16:49:49 »

Wynik ankiety jest, chyba z góry wiadomy, Gimp przede wszystkim.
Zadaj to samo pytanie na forum PS, wynik PS i tylko PS.

Jak słusznie zauważył Ziomioslaw
Cytuj
GIMP się rozwija. Będzie się rozwijał, dopóki będą chcieli się za to brać jego pasjonaci, a tych nie brakuje. PS będzie się rozwijał dopóki będzie to opłacalne.

Dlaczego Gimp jest lepszy? Bo mogę wyrzucić klawiaturę i też go obsłużę, albo dla odmiany mogę wyrzucić mysz i też dam radę. Zrób to przy PS, powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 16.10.2006, 20:37:40 wysłane przez Kifer71 » Zapisane
pawloz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

pawloz


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.10.2006, 16:51:34 »

Tak jak w topicu: co według Was jest lepsze? Ja niestety daje głos na Photoshopa. Może to zabrzmi dziwnie,ale wydaje mi się, że jest on łatwiejszy w obsłudze i tak jakby nie miał poukrywanych funkcji. W Gimpie dobpiero się uczę, a jego wielką zaletą jest to, iż jest on darmowy. A co Wy o tym sądzicie?

@Bogul
Zadałeś pytanie "Co jest lepsze?". Zaznaczyłeś PS, a potem dopisałeś, że wielką zalętą Gimpa jest to, że jest on darmowy.
W związku z powyższym odnoszę wrażenie, że przy wyborze pominąłeś rolę ceny. Jakbyś zapytał "co według Ciebie jest lepsze nie biorąc pod uwagę ceny" odpowiedział bym Photoshop. Jednak Ty tak nie napisałeś, a cena jest dla mnie bardzo ważna jako, że dzisiaj grafiką bawię się typowo amatorsko.

Pracowałem przez dwa lata jako grafik. Zajmowałem się grafiką wektorową (CorelDraw), rzadko bo rzadko, ale jednak czasem musiałem podeprzeć się grafiką rastrową (Adobe Photoshop albo Corel Photo Paint). Na codzień współpracowałem z "grafikami od rastrów".
W dyskusje typu "Gimp jest bardziej profesjonalny od PS'a" albo "Inkscape ma wszystko co CorelDraw" nawet nie wchodzę. Ale na boga! Moim najbardziej odpowiedzialnym zadaniem od ponad roku było zaprojektowanie okładki do płyty ze zdjęciami z wesela koleżanki. Po jakie licho mi do takich zastosowań program za kilkaset Euro?

Mam nadzieję, że dobrze mnie zrozumiałeś. Po części się z Tobą zgadzam, ale odpowiedzi w Twojej ankiecie będą uzależnione od tego kto ich będzie udzielał (profesjonaliści czy amatorzy). 1,5 roku temu nawet bym się nie zastanawiał. Od razu waliłbym Photoshop. Dziś zaznaczyłem Gimp.

Pozdrawiam
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 16.10.2006, 20:29:09 »

Ja nie udzieliłem odpowiedzi w ankiecie bo jak dla mnie to pytanie jest zbyt prostackie.
Czarne albo białe.
Generalnie miałbym dylemat co zaznaczyć z całą konsekwencją, przeczytawszy jeszcze odpowiedzi poprzedników.
Gimp jest super i Photoshop jest super.
Zależnie od kwestii w jakich rozpatrywać różnice między programami, tak i różne będą moje odpowiedzi.
Zapisane

Bogul
Gość
« Odpowiedz #9 : 17.10.2006, 14:31:02 »

widzę że jestem w strasznej mniejszości, nie zmienię zdania. A mi Photoshop się nie zawiesza, mimo tego że dużo osób by powiedziało że mój komputer to żynch;D
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17.10.2006, 18:07:27 »

zawiesza?
No tak... w sumie może i to wina programu. A może ustawień systemu. Jakiś sterowników, ustawień itp.
Mi się GIMP nie zawiesza.
Windows w sumie też - nie zawiesza mi się co prawda... ale jednak robi mi problemy przy starcie, i to spore. Naszczeście jeszcze żyje, więc ewakuuje zawartość dysku twardego. A potem pobawie się instalatorem:P
Zapisane
Sławek
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika


Artist


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17.10.2006, 19:09:11 »

Jak już ktoś napisał GIMP rozwija się, i to bardzo szybko. Photoshop wolniej. Na razie PS jest jakiś 10% lepszy, ale i tak zagłosuję na GIMPA. Dlaczego? Te 10% to tylko możliwości programu. Liczą sie jeszcze inne rzeczy. GIMP za jakiś czas będzie dużo lepszy od PS.

Po za tym wersje PS są tak pogmatwane. CS, nie CS, 123456789 itd, itp, a fuj
Zapisane
Xin
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Xin


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.10.2006, 21:09:34 »

Oddaje głos na Gimpa. Szczerze mówiąc nie moge tak do końca porównać możliwości graficznych, ponieważ z Photoshopa korzystałem tylko kilka razy (i to zapewne z wersji okrojonej - styczność miałem w szkole), ale to co mi się nasuwa, to prostota i intuicyjność w zmianie niektórych ustawień i strszne ukrywanie niektórych innych opcji. Poza tym i tak większości z narzędzi nigdy bym nie użył (a i tak są dostępne na Gimp'a np. jako wtyczkie ;P), więc nie będe żałował, że kilku z nich nie mam. Poza tym oczywiście na plus dla Gimpa przemawia to, że jest darmowy, a poza tym na dysku nie mam Windows'a (i nie zamierzam mieć), a Gimp mało, ze jest dostępny na Linuksa, to na dodatek jest to jego platforma natywna, więc nawet gdyby pojawiła się wersja Photoshopa na Linuksa to i tak prawdopodobnie nie byłby on tak wydajny jak Gimp.
Zapisane
nathaniel
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 123
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 27.10.2006, 16:18:35 »

Gimp.
Ściągnęłam wersję trial photoshopa i rozczarowanie. Długo się ładuje, tyle tego naładowane, że nie wiadomo za co się złapać. (brak przejrzystości jak dla mnie)
I...cena tak jak wymieniliście.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: