Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315468 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
TL
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika


Tao Leny


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : 11.08.2007, 23:31:09 »

Z tego wszystkiego wynika że najlepszy jest GimpShop :p
Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #85 : 11.08.2007, 23:38:42 »

Tao nie wygaduj bzdur. Gimpshop to poprostu Gimp w jednym oknie i to jeszcze niedopracowany. Często się wiesza.
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : 12.08.2007, 00:35:31 »

Potwierdzam słowa Kifera. Bardzo dziwny i niestabilny twór. Nie wnosi on nic do GIMP poza niewygodnym dla starych wyjadaczy interfejsem i kalece imitującym PS dla tych nowych. Intencje były dobre, ale pomysł wyraźnie nie wypalił.
Zapisane
TL
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika


Tao Leny


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : 12.08.2007, 05:14:18 »

To był dowcip !!!  Zły
Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
Whisper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika


Graphic from Heaven


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #88 : 12.08.2007, 13:46:27 »

Witam, o ile pamiętam, za czasów gdy bazowałem na GIMPie pisałem tutaj właśnie że GIMP to nie zawodny program, czasami nawet nie sprawia problemów, szanuje ludzi którzy pracują w GIMPie i w Inkscape. Ale patrzcie też z innej perspektywy, jak powiedział kolega Sebastian , GIMP to program dobry dla początkujących , tworzy się w nim projekty dosyć słabe, wprowadzające w rzeczywiste zaawansowane projekty. Zainspirowała mnie pewna wypowiedź, nie pamiętam nicku tego pana, ale powiedział że ktoś robiący w gimpie dosyć długo otrzyma taki sam efekt jak ktoś pracujący dłuższy czas w  Photoshopie, teraz powiedziałeś poprostu jedną wielką bzdurę, widziałem prace tutaj layouty, a na innych forach graficznych, nie mam na myśli żadnych digartów i deviantów, ani template'ów. Nie, zwykłe fora graficzne. Tutaj widać same sygnatury i userbary, zero inwencji twórczej ze strony grafików, tzn pseudo-grafików. Dziwie się temu że jest to największe forum GIMPa w Polsce, a layoutów prawie nie ma, jest tam pare galeri w dodatku słabych, najlepiej utrzymuje się galeria Lsr. zdecydowanie najlepsza. Nie chce nikogo krytykować.Powala mnie podejście niektórych osób do pewnych spraw, jedyne co robią to sygnatury i na dodatek nie udolnie to jeszcze się grafikami nazywają. Jest o wiele więcej dziedzin w 2d, ale nie Wy wolicie dłubać ściągniętymi z internetu brushami na paseczku 300x100. Nic tylko pogratulować wysokich ambicji. Co do programów , bo odszedłem od głownego wątku, to wybieram Photoshopa i Illustratora, zdecydowanie najlepsze programy, imho Inkscape jest dobry do wektorów, wolę illustratora. Szybko można zmienić zdanie, wystarczy posiedzieć w programie i zaprzyjaźnić się z nim. Pozdrawiam i mam nadzieje że nikogo moim osobistym zdaniem nie obraziłem.
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : 12.08.2007, 14:27:10 »

Zdecydowanie Photosklep. GIMP ma za słaby antyaliasing. Oprócz tego brakuje kilku opcji, o których już gdzieś pisałem. Niestety cena jest minusem, ale myślę, że za jakieś 2 latka niecałe będę się cieszył Photoshopem, gdyż po prostu będę go potrzebował jeśli zdecyduję się na karierę grafika w życiu. Kiedyś zagłosowałem na GIMPa, teraz jednak zagłosowałbym na PS. Wystarczy porównać prace robione w PS i prace robione w GIMPie.
Zapisane

organix
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

organix


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 12.08.2007, 16:43:54 »

Jeżeli już rozmawiamy o profesjonalnych projektach to błędem jest oceniać zdolności programu po zdolnościach użytkowników. Poza tym początkowe dzieła webdesignerów których znam były słabe patrząc na poziom ich późniejszych prac. Van Gogh nauczył się malować mając ponad 20 lat a w jego początkowych szkicach można znaleźć bardzo wiele błędów kompozycyjnych.

Nigdy nie powinno być tak by program ograniczał możliwości twórcy. Czy brak folderów warstw albo interfejs ogranicza talent ? Nie, co najwyżej wydłuża czas pracy.

A na koniec ciekawa praca:
http://www.youtube.com/watch?v=uk2sPl_Z7ZU
« Ostatnia zmiana: 12.08.2007, 17:08:59 wysłane przez organix » Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 12.08.2007, 18:11:34 »

organix, przesadzasz

spójrz na painta, program ogranicza użytkownika

tak samo jest z gimpem w porównaniu do ps
Zapisane

organix
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

organix


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 12.08.2007, 21:56:14 »

Paint to z pewnością kiepski program graficzny. Mimo tego ludzie obdarzeni talentem potrafią robić rzeczy jakich wielu użytkowników choćby Photoshop'a nigdy nie będzie potrafić.
Zapisane
Whisper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika


Graphic from Heaven


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #93 : 13.08.2007, 11:41:21 »

Nie tylko talent, ale trening czyni mistrza. Nie ważne w jakim programie się robi, ważny jest efekt tego dzieła. Napisałem że wolałbym Photoshopa, dlatego że przyzwyczaiłem się do niego, wcale nie potrzebne jest kupywanie Photoshopa, skoro można go w łatwy sposób przerobić na pełną wersję, ale to już tylko kwestia gustu, jak i piractwo.
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 13.08.2007, 18:55:50 »

(...)wcale nie potrzebne jest kupywanie Photoshopa, skoro można go w łatwy sposób przerobić na pełną wersję, ale to już tylko kwestia gustu, jak i piractwo.

a czy popełnienie innego przestępstwa również jest wg Ciebie kwestią gustu?
Zapisane

marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 13.08.2007, 21:01:57 »

Zainspirowała mnie pewna wypowiedź, nie pamiętam nicku tego pana, ale powiedział że ktoś robiący w gimpie dosyć długo otrzyma taki sam efekt jak ktoś pracujący dłuższy czas w  Photoshopie, teraz powiedziałeś poprostu jedną wielką bzdurę, widziałem prace tutaj layouty, a na innych forach graficznych, nie mam na myśli żadnych digartów i deviantów, ani template'ów. Nie, zwykłe fora graficzne. Tutaj widać same sygnatury i userbary, zero inwencji twórczej ze strony grafików, tzn pseudo-grafików.

Co ma zdanie "ktoś robiący w gimpie dosyć długo otrzyma taki sam efekt jak ktoś pracujący dłuższy czas w  Photoshopie" do tego, co Ty widzisz na tym forum? Nie ma jakiegokolwiek związku. Skonfrontowałeś osoby, które pracują tyle samo czasu z GIMPem co z Photoshopem? To, że na forum nie ma różnego rodzaju layoutów czy innych, ambitniejszych prac, nie świadczy (nie musi świadczyć) o programie. Zauważ, że większość z nas się uczy, a styczność z GIMPem ma od niedawna. To co się robi na początku: ćwiczy różne rzeczy, zapoznaje z funkcjami programu na prostych pracach czy robi się bez zbędnej zwłoki poważne projekty?

Nie tylko talent, ale trening czyni mistrza. Nie ważne w jakim programie się robi, ważny jest efekt tego dzieła.
Zgadzam się.

wcale nie potrzebne jest kupywanie Photoshopa, skoro można go w łatwy sposób przerobić na pełną wersję, ale to już tylko kwestia gustu, jak i piractwo.
Powodzenia w zawodzie z piracką wersją. I w życiu też, bo podejście do tematu jest ciekawe.
Zapisane
Świstak
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika


Wh40K Player


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 15.08.2007, 00:11:18 »

Ja uważam że to który program jest lepszy zależy od naszych potrzeb i możliwości.
Każdy z programów trafia do innej grupy ludzi. Jedni uważają za najlepszego GIMPa inni PSa. Nie da się jednoznacznie określić który lepszy Niezdecydowany

Graficy pasjonaci wybiorą (nie wszyscy oczywiście) GIMPa - potrafi naprawdę sporo jest darmowy , można naprawdę bezproblemowo tworzyć grafikę na wysokim poziomie.
Wybór zawodowych grafików padnie zaś na Psa - oni wymagają czegoś więcej niż może zaoferować GIMP (choć znajdą się tacy którzy pracują w GIMPie)

Od Photoshopa odstrasza cena 650$ to spora sumka , chociaż niektórzy i tak go spiracą ...
Zapisane

Kamfa
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Kamfa


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 15.09.2007, 20:37:04 »

Photoshop może i jest lepszy ale strasznie drogi dlatego głosuje na gimpa
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: