Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315536 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 05.08.2007, 16:44:03 »

Ktoś kto siedzi w GIMPie dość długo moze zrobić dokłądnie to samo co ktoś kto siedzi długo w PSie!

A właśniem że nie  Język Ja jestem stanowczo za PS

Udowodnij, że nie. Bo w tym momencie ta wypowiedź nic nie znaczy
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : 06.08.2007, 14:35:26 »

Photoshop
Gdybym dostał pudełko s szopą to od razu powiedziałbym papa GIMP. PS znam z tutoriali które czasem oglądam i przerabiam sobie na GIMP i widzę jakie mają cudeńka. Największa to grupowanie warstw. Nie wiem jak program aspirujący do konkurowania z PS może tego nie mieć. Mam Windowsa (nie narzekam), GIMP niestety często się na nim wiesza i to nie tak że wolno chodzi i wiem że zaraz stanie tylko nagle i często w tym samym miejscu. W PS Jest też łatwe (bo automatyczne) cięcie obrazu na kawałki z tego co słyszałem a w gimp ego bardzo brak kiedy robisz layout.
Na PS są też REWELACYJNE tutoriale dzięki czemu początkującym może być łatwiej a i bardziej zaawansowani dalej mogą się rozwijać.

A jakie wady ma PS ?
-cena (jakość kosztuje a i dostajesz naprawdę wiele)
-hmm długie ładowanie ? (GIMP po zainstalowaniu sporej ilości czcionek, pędzli idt. też będzie sporo sie ładował.

Podsumowując:
Być może kiedyś GIMP będzie tak dobry jak PS. Puki co GIMP raczej do zabawy a Photoshop to poważnej pracy
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 06.08.2007, 15:09:53 »

Największa to grupowanie warstw. Nie wiem jak program aspirujący do konkurowania z PS może tego nie mieć.
A ja Ci powiem jak może nie mieć: normalnie. Ale ja też ubolewam, że nie ma (jeszcze).

W PS Jest też łatwe (bo automatyczne) cięcie obrazu na kawałki z tego co słyszałem a w gimp ego bardzo brak kiedy robisz layout.
W GIMPie jest to samo i jest też nawet wtyczka do cięcia layoutu do CSSa a nie do tabel. Nietrafiony argument.

Na PS są też REWELACYJNE tutoriale dzięki czemu początkującym może być łatwiej a i bardziej zaawansowani dalej mogą się rozwijać.
A co to ma do programu? Poza tym do GIMPa też jest wiele świetnych tutoriali. Kolejny nietrafiony argument.

A jakie wady ma PS ?
-hmm długie ładowanie ? (GIMP po zainstalowaniu sporej ilości czcionek, pędzli idt. też będzie sporo sie ładował.
Przetestuj ładowanie świeżego GIMPa ze świeżym PSem. I wróć jak będziesz miał wynik.

Podsumowując:
Być może kiedyś GIMP będzie tak dobry jak PS. Puki co GIMP raczej do zabawy a Photoshop to poważnej pracy
GIMP nie będzie tak dobry jak PS, bo będzie lepszy. Wszystkie komercyjne projekty prędzej czy później czeka pożarcie przez darmowe i wspierane przez ogromną społeczność programy.


Podsumowując - skoro w GIMPie mogę robić to samo co w PS, to po co mam przepłacać? A jak ktoś nie umie ręcznie dodać na przykład cienia, bo chce mieć to po kliknięciu guzika "Wstaw za mnie super cień bo ja nie umiem pomyśleć" to w czym możemy służyć? Uśmiech
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : 06.08.2007, 15:18:57 »

Pracowałem ostatnio przy indeksie tutoriali i poznałem wszystkie dostępne na tej stronie i muszę stwierdzić że nie dorównują one w większości tym z PS. Zapewne dlatego że większość profesjonalistów ma PS.
Mógłbyś podać linki do grupowania warstw i cięcia obrazu albo ich nazwy?
 
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : 06.08.2007, 15:21:45 »

Mógłbyś podać linki do grupowania warstw

?

i cięcia obrazu albo ich nazwy?

Py-slice i gimp-to-css
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 06.08.2007, 15:37:53 »

Nie mogę znaleźć tego Py-slice, gimp-to-css skąd go masz ?
Zapisane
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 06.08.2007, 19:20:15 »

Jak dla mnie w odpowiedzi Gimp czy Photoshop odpowiadam: Gimp, ale szkoda, że Gimp, choć nie do końca Uśmiech

Wiadomo, Ps kosztuje, i to niemało. Ja poruszam się w środowisku takim, które ma gdzieś to, że okrada twórców, więc ściąga triala i dopisuje ładny serial. Ja mam sumienie i szacunek do twórców więc jeśli chodzi o cenę, wygrywa Gimp Uśmiech

Na moim etapie robienia grafiki nie jest mi potrzebna zaawansowana grafika rastrowa, więc tutaj znów lepiej mieć Gimp.

Jednak posiadam Windowsa, i denerwuje mnie, że Gimp się na nim zacina, czasem zawiesza. Choć z PS-em nie wiem czy by było lepiej. Na pewno z PS-em jest lepiej na dużych projektach.

Teraz ostatnia rzecz, którą nie wiem czy zaliczyć na plus Gimpa czy PS. Chodzi o prostotę. W PS wszystko jest jak na dłoni: Obramowanie czcionki for example. A Gimp jest świetny w swojej prostocie. Do wszystkiego można dojść sposobami. Tak więc nie wiem co lepsze. Mniej męczenia czy kombinowanko. chyba jednak kombinowanko.

Chetnie kiedyś spróbowałbym PS-a
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 06.08.2007, 19:43:41 »

Nie mogę znaleźć tego Py-slice, gimp-to-css skąd go masz ?

http://registry.gimp.org/
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : 06.08.2007, 22:32:41 »

Zamiast Py-slice można zastosować Web-O-Tine który działa bezproblemowo pod Windows
Zapisane

koziolek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika

koziolek

Mam Zenita 11 i nie zawacham się go użyć


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : 07.08.2007, 09:53:05 »

Cytat: ziomisław
Koziolek jak przychodzisz i pytasz się o proste rzeczy, które już są wyjaśnione w 10 wątkach i 10 kolejnych jest podany link do rozwiązania, to nie dziw się, że komuś nie będzie się chciało pisać tego po raz 11, czy po 11 szukać. Trzeba umieć szukać. I nie mów, że tak nie będzie na forach PSa.

No niekoniecznie jest tak z tym PSem. @Cakper napisał iż Adobe to korporacja, to jest to co dało jej przewagę. Jest sobie helpdesk który 24/7 udziela porad i odsyła do odpowiednich miejsc. Na forum w najlepszym wypadku dostanę link w najgorszym odpowiedź w stylu "to było użyj szukaj".
@Cakper, co CMYK to bardzo dużo zależy od drukarni i tego jakie ma wymagania. Ja niestety mam wymóg dostarczania w CMYKu.

Cytat: lethal2
GIMP nie będzie tak dobry jak PS, bo będzie lepszy. Wszystkie komercyjne projekty prędzej czy później czeka pożarcie przez darmowe i wspierane przez ogromną społeczność programy.
Powiem to dość brutalnie. Patrz komercyjne Windows i MacOS i nie komercyjny Linux. Niekomercyjny OpenOffice i komercyjny MsOffice. Projekt niekomercyjny / opensource, aby stać się popularnym wymaga potężnego zaplecza tak samo jak projekt komercyjny. Developerzy to też ludzie, którzy projektami OS/NonProfit zajmują sie w wolnym czasie. Oznacza to różne tempo rozwoju jak i różna jakość softu. Do tego dochodzą, popularne ostatnio, sprawy patentów i wynikające z tego problemy. Dlatego też sądzę iż GIMP nigdy nie dorówna PSowi. Będzie zawsze krok, dwa za nim. Niestety taki los softu niekomercyjnego.
Zapisane

Lepiej pomyśleć dwa razy i zacząć programować
niż dwa razy programować i potem zacząć myśleć:)

Webmaster, programista... uczę się grafiki Uśmiech
organix
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

organix


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 10.08.2007, 19:41:33 »

Mój komentarz w tej sprawie:
http://projektg.bblog.pl/wpis,dlaczego;warto;postawic;na;gimpa;,6027.html
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #81 : 10.08.2007, 21:26:21 »

Ciekawe jak obliczyłeś te procenty.

Mimo entuzjazmu dla Gimpa jestem realistą i nie wierzę za bardzo aby Gimp dorównał Photoshopowi bo jest to mało jednak realne. Trzeba być równocześnie naiwnym aby w to wierzyć. Niemniej Gimp będzie się rozwijał i będzie jeszcze bardziej użyteczny. Może stać się jaszcze bardziej przydatnym narzędziem dla grafików, lecz z milionami zielonych nie wygra.
Lecz dzięki temu ma on swój urok, podjęcia nierównej walki, lecz jakże ważnej.
Zapisane

TL
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika


Tao Leny


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 11.08.2007, 22:37:26 »

InfranView'em da się usunąć efekt czerwonych oczu ?
Najlepszym sposobem by ulepszyć Gimp'a jest tworzenie tutoriali Uśmiech
Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
organix
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

organix


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : 11.08.2007, 22:48:35 »

Warto zauważyć, że GEGL powstał w 2000 roku tylko go nie dokończono. Poza tym sam projekt Gimp miał jakieś 2 lata przerwy. Tak więc gdyby wszystko poszło ok 2 lata temu mielibyśmy Gimp'a 2.4 ze zintegrowanym GEGLem a teraz oczekiwalibyśmy Gimp'a 2.6 a potem developerską wersję Gimp'a 2.99 i finalną 3.0.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: