Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Apple iMac  (Przeczytany 40434 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kumalg
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 18.04.2009, 12:53:12 »

Opracowanie: kumalg
Poziom trudności: średni






Wszystkie rozmiary podaję w px a kolory w RGBA Radzę stosować wymiary podane poniżej, ponieważ podanie innych rozmiarów może doprowadzić do złego efektu końcowego.

Tutorial napisany w wersji Inkscape 0.46. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz o dowolnych wymiarach i tworzymy prostokąt [F4] o kolorze 8e9295ff o wymiarach 579,375x476,266. Następnie go zaokrąglamy na 22,360  Duplikujemy prostokąt [Ctrl+D] i zmieniamy barwę na d3d4d9ff. Użyjemy teraz opcji Gradient [Ctrl+F1] tak jak na obrazku (rys.01a). Następnie grupujemy prostokąty [Shift+Ctrl+U, Ctrl+G]

(rys.01a)

Lime Point 2. Tworzymy nowy czarny prostokąt o wymiarach 618,881x407,726 i zaokrągleniu 15,913. Następnie rysujemy kolejny prostokąt o kolorze 393e42ff i wymiarach około 757x327. Obracamy go mniej więcej tak jak na obrazku (rys.02a).

(rys.02a)

Następnie używamy opcji gradient tak jak na obrazku (rys.02b).

(rys.02b)

Po tej czynności kopiujemy czarny prostokąt a oryginał grupujemy z szarym. Potem nakładamy duplikat czarnego w to samo miejsce co oryginał i używamy opcji przytnij [Obiekt>Przytnij>Ustaw].

(rys.02c)

Lime Point 3. Tworzymy prostokąt o wymiarach 568,173x359,350 i dowolnym kolorze. W moim przypadku to niebieski. Można też za pomocą tego tutka tapeta w stylu maca zrobić ładną tapetę zamiast tego prostokąta.

(rys.03a)

Lime Point 4. Teraz zrobimy logo Apple. Do tego będzie potrzebny szablon który jest w załączniku i za pomocą pióra wymodelować logo. Wygląd (kolor itp.) robi się tak samo jak w punkcie drugim.

(rys.04a)

Lime Point 5. Czas na połączenie. Teraz ustawiamy wszystkie elementy tak jak poniżej.

(rys.05a)

Lime Point 6. Teraz zrobimy podstawkę. Tu też się przyda szablon, który także jest w załączniku. Najpierw wymodelujemy górną część, tą która jest na obrazku (rys.06a). Kolor wypełnienia na e7e6ebff.

(rys.06a)

Teraz duplikujemy ją i kolor zmieniamy na 7a7e81ff. Potem używamy opcji Gradient tak jak na obrazku (rys.06b).

(rys.06b)

Następnie duplikujemy to i zmieniamy gradient na radialny i zmieniamy pozycję na tą tak jak poniżej.

(rys.06c)

Następnie duplikujemy to i przemieszczamy na drugą stronę.

(rys.06d)

Teraz znowu duplikujemy to i zmieniamy położenie na dół i zwiększamy promień tak jak na obrazku poniżej.

(rys.06e)

Teraz wymodelujemy dolną część, tą która jest na obrazku (rys.06f). Kolor konturu i wypełnienia ustawiamy na 474a51ff.

(rys.06f)

Następnie duplikujemy ją i usuwamy kontur, a kolor wypełnienia na cfd0d4ff. Uży opcji Gradient tak jak poniżej.

(rys.06g)

Teraz też duplikujemy a kolor na 9d9da4ff i także używamy opcji Gradient tak jak poniżej.

(rys.06h)

Znowu duplikujemy, a kolor ustawiamy na biały. Ustawiamy gradient radialny i przesuwamy tak jak na rysunku (rys.06i).

(rys.06i)

Teraz to wszystko grupujemy.

(rys.06j)

Następnie całą podstawkę grupujemy.

(rys.06k)

Lime Point 7. I ostatnia już rzecz, połączyć cały monitor tak jak na dole



Lime Point Koniec



Bardzo lubię program Inkscape. Znam go o wiele dłużej niż GIMPa i jest chyba o wiele prostszy. Tak naprawdę z tych lepszych rzeczy robionych w tym programie zacząłem robić we wakacje 2007, wtedy kolega dał mi wersję trial programu Xara i był też filmik z paroma tutorialami i tak się zaczęło. W tym tutorialu nie trzeba było ciągle duplikować warstw, ale zrezygnowanie z tego początkującym mogłoby sprawiać kłopoty i dlatego zrobiłem tak.

Miłego INKSCAPEowania. Uśmiech




* log__apple.png (1.19 KB, 40x49 - wyświetlony 6740 razy.)

* podstawka_monitor.png (9.59 KB, 302x124 - wyświetlony 1557 razy.)
« Ostatnia zmiana: 07.06.2009, 14:21:27 wysłane przez INSEKT » Zapisane

krzysiek1311
Gość
« Odpowiedz #1 : 26.07.2009, 15:43:53 »

mi wyszło tak:


* Apple monitor.jpg (223.69 KB, 1000x1000 - wyświetlony 1860 razy.)
Zapisane
odzeradowebmastera
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

odzeradowebmastera


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.01.2010, 15:10:11 »

Tutorial fajny, aczkolwiek jest błąd (w pierwszym punkcie tworzymy obudowę o szerokości 579, a w drugim piszesz, ze czarny kwadrat ma mieć 618 szer).
Mi wyszło tak (podstawkę wziąłem od Ciebie):



pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Johnykalesony
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 841
Galeria Użytkownika


<jakiśwyjątkowomądrytekst>


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04.06.2010, 09:22:30 »


Moja praca
Zapisane


Moją grafikę można spotkać na: www.kdm.rybnik.pl oraz https://www.facebook.com/shookuprybnik
Slim69
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.06.2010, 01:38:26 »

Moja praca:

Zapisane

dawidch
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

dawidch


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.04.2011, 16:34:51 »

Oto moja pierwsza praca w tym programie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeInkscapeWątek: Apple iMac
Skocz do: