Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 9
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Lord of the Rings signature  (Przeczytany 149404 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 04.04.2009, 14:41:02 »

Lord of the Rings signature
Tutorial

Opracowanie: Zdybek
Poziom trudności: średni





Przy tworzeniu sygnatury pamiętajcie, aby odpowiednio dobrać stock. Ja zdecydowałem się na Mordor, bo to kojarzy mi się z Władcą Pierścieni.
C4D można znaleźć w załączniku, do tych których tam, nie ma będą podane linki.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Na początku należy wybrać stock, który posłuży nam jako tło i jakiś ładny render. Stock którego użyłem: http://www.gimpuj.info/gallery/10211_04_04_09_3_26_16.jpg oraz render: http://planetrenders.net/renders/displayimage.php?pos=-8501. Teraz tworzymy nowy obraz o dowolnych rozmiarach (tylko nie przesadzajcie, to ma być sygnatura), ja wybrałem 400x200px. Wklejamy nasz stock i jakoś ładnie ustawiamy, jeśli potrzeba to skalujemy Warstwa -> Skaluj warstwę.



Lime Point 2. Teraz dodajemy chmury. Stock którego ja użyłem: http://www.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/ss36-hires.jpg. Wklejamy stock jako nową warstwę, a następnie Kolory -> Desaturacja. Dodajemy maskę warstwy Warstwa -> Maska -> Dodaj maskę warstwy. Bierzemy pędzel Pędzel [P], ja użyłem Circle Fuzzy (19) i kolorem czarnym zamalowujemy to co źle wygląda, np. chmury na górach itp.

Lime Point 3. Teraz wklejamy nasz render. Kolory -> Desaturacja. Ja dodatkowo odbiłem render w poziomie. Narazie wygląda to tak:



Lime Point 4. Jak widać render jest zdecydowanie za jasny, a może to stock jest za ciemny? Przechodzimy więc do warstwy z naszym stockiem po czym wybieramy Kolory -> Jasność i kontrast. Jasność 31, a kontrast -3. Przechodzimy do warstwy z renderem i też wybieramy opcje jasność i kontrast. Tym razem jasność -56, kontrast 20. Efekt jaki powinniśmy osiągnąć:



Lime Point 5. Teraz bierzemy narzędzie Rozsmarowywanie  Rozmazywanie {S}, jako pędzel ustawcie Circle (19). Drganie 1,5, krycie 30%. Przechodzimy do warstwy z renderem i smużymy go. Nie za mocno, ja zrobiłem to tylko z prawej strony pomijając głowę, ręce i miecz. Oraz lekko z lewej kaptur.



Lime Point 6. Tworzymy nową warstwę i bierzemy pędzel [P], wybieramy pędzel Circle Fuzzy (19). I kolorem białym malujemy tam gdzie chcemy mieć jaśniej (czyli tam gdzie pada światło), a czarnym tam gdzie ma być ciemniej. U mnie wygląda to tak:



Lime Point 7. Na warstwie na której malowaliśmy pędzlem stosujemy rozmycie gaussa Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa. Ja ustawiłem 50px pionowo i poziomo. Krycie warstwy zmniejszamy do ok. 40%, następnie duplikujemy warstwę i duplikatowi zmieniamy tryb krycia na pokrywanie



Lime Point 8. Wykonując krok siódmy sprawiliśmy że miecz stał się ciemny, a ja chcę żeby on był bardziej widoczny, dlatego tworzymy nowa warstwę wypełnioną kolorem czarnym. Bierzemy pędzel [P], Circle Fuzzy (19) i w miejscu gdzie jest nasz miecz malujemy na czarnej warstwie kolorem białym. Następnie rozmywamy tą warstwę Filtry -> Rozmycie  -> Rozmycie gaussa, 50px pionowo i poziomo. Tryb warstwy zmieniamy na rozjaśnianie.



Lime Point 9. Przyszła kolej aby dodać C4D. W załączniku znajdziecie te których użyłem ja. A jeśli żaden wam nie będzie pasował to polecam paczkę renderów C4D by BURIXON. Oczywiście wklejone C4D Kolor -> Desaturacja. Tryb warstwy ustawiamy na rozjaśnianie. To co nieładnie wygląda wymazujemy Gumką Gumka [Shift+E].



Lime Point 10. Teraz dodajemy drugi C4D (chaos-ffx (9)). Odpowiednio go skalujemy Warstwa -> skaluj warstwę. Tryb rozjaśnianie i zmazujemy to co brzydko wygląda. Krycie około 25-30%



Lime Point 11. Czas na C4D kółka. Ja dodałem je trzy razy, każda warstwa miała tryb rozjaśnianie i inne ustawienie. To co było brzydkie wymazałem.



Lime Point 12. Dodajemy clipping maski. Aby to zrobić trzeba stworzyć nową warstwę z widoku, później wkleić C4D explosion jako nową warstwę. Kiedy już to zrobimy, klikamy prawym przyciskiem myszy na warstwę z C4D i wybieramy opcję Kanał alfa na znaczenie. Usuwamy warstwę z C4D i przechodzimy do warstwy z widoku. Naciskamy [CTRL+C], teraz usuwamy warstwę z widoku. Tworzymy nową warstwę i wklejamy [CTRL+V] to co wycięliśmy. Na koniec pozostaje nam trochę przesunąć warstwę przy pomocy przesunięcia  Przesuwanie [M] i wymazać to co nie potrzebne, ja zostawiłem tylko koło miecza, i kaptura.



Lime Point 13. Teraz tworzymy nową warstwę z widoku, Warstwa -> Nowa z widoku, następnie Filtry -> Uwydatnianie -> Maska wyostrzająca ze standardowymi ustawieniami. Duplikujemy tą warstwę i duplikat rozmywamy Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa, 10px. Tryb duplikatu zmieniamy na pokrywanie



Lime Point 14. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją białym kolorem. Zmniejszamy krycie do 20%, tryb pozostaje bez zmian.

Lime Point 15. Robimy nową warstwę z widoku. Duplikujemy ją. Ustawiamy kolor pierwszoplanowy na #62015e, a kolor tła na #e06a12. Następnie wybieramy Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowanie gradientu. Tryb warstwy - pokrywanie. Ponownie tworzymy nową z widoku. Zmieniamy kolor pierwszoplanowy na #9a6d6c, a kolor tła na #c29464 i ponownie Kolory  -> odwzorowania -> odwzorowanie gradientu, tryb warstwy pokrywanie.



Lime Point 16. Wykorzystując tutorial Napisy w sygnaturach autorstwa INSEKT'a tworzymy napis.



Lime Point 17. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem #3a3a3a. Tryb Tylko jaśniejsze, krycie 30%. Duplikujemy warstwę i zmieniamy jej tryb na zwykły, krycie ok. 16%. Na koniec jeszcze ramka, tu już wedle uznania.



Lime Point Koniec



Miłego GIMPowania. Uśmiech




* 4.jpg (82.3 KB, 1000x1000 - wyświetlony 3230 razy.)

* koka.jpg (76.11 KB, 800x533 - wyświetlony 3362 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11.04.2011, 17:45:00 wysłane przez Zdybek » Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
88
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: guwno.
Licencja: Copyright
Wiadomości: 148
Galeria Użytkownika

88

[hail]L23[/hail]


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.04.2009, 15:35:22 »

Moja pracka:

Zapisane

Wollf
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika


GIMP it's my live ...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.04.2009, 17:28:37 »

Swietny tutek ;]
Oto wynik mojej pracy :
« Ostatnia zmiana: 30.04.2009, 09:26:36 wysłane przez Wollf » Zapisane


Lord Of The Ring.!! Gandalf Is the best.! Uśmiech 2
Gusiek78
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 168
Galeria Użytkownika


Gdzie jest tata?!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.04.2009, 17:35:01 »

Mój wytwór.

Zapisane

zajac
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

zajac


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.05.2009, 20:51:44 »

Trochę od siebie włożyłem:

Zapisane
ShadowNin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.05.2009, 14:48:56 »

Zapisane

"When my time comes, forget the wrong did I've done... "
kaylee
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 10.05.2009, 18:20:07 »

Był już Gandalf, Aragorn i Legolas...

Zapisane

kilerek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 148
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 15.05.2009, 11:32:58 »

Zapisane

Hagino
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 15.05.2009, 19:05:29 »

Świetny tutorial, właśnie się uczę jak robić sygnatury na nim się wzoruję Uśmiech
Tylko mam jeden mały problem. Nie wiem czy to ja jestem ślepy, ale nie mogę znaleźć załącznika z C4D
Cytuj
9. Przyszła kolej aby dodać C4D. W załączniku znajdziecie te których użyłem ja.

I tak stanąłem w miejscu, bo nie chce mi się pobierać całej paczki C4D i wybierać, bo nie znam się na tym dobrze, a chcę, żeby w miarę pasował
Zapisane
kilerek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 148
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 15.05.2009, 19:43:34 »

Jak spojrzysz pod to toutorial masz tam 2 C4D które były użyte w to toutorialu.
Zapisane

Hagino
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.05.2009, 11:53:39 »

Mam teraz problem z tym fragmentem:
Cytuj
12. Dodajemy clipping maski. Aby to zrobić trzeba stworzyć nową warstwę z widoku, później wkleić C4D explosion jako nową warstwę.

Jak się tworzy warstwę z widoku? Czy to jest skrót coś oznaczający?
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 16.05.2009, 11:59:04 »

W GIMP-ie 2.6.4 jest to Warstwa -> Nowa z widoku. Jeśli masz wersje 2.4 albo niżej to zrób tak: edycja -> skopiuj widoczne, a potem wklejasz to co skopiowałeś Uśmiech
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
kubala
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

kubala


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.05.2009, 12:51:11 »

Mój efekt:

Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 16.05.2009, 12:54:06 »

haha wszyscy mają mono kolory xD

//Zdybek: Nom, i to pokazuje kompletny brak samodzielności podczas wykonywania tutoriala.
« Ostatnia zmiana: 16.05.2009, 13:16:22 wysłane przez Zdybek » Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 9
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: Lord of the Rings signature
Skocz do: