Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 27
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sygnatura miekkie światło  (Przeczytany 266060 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« : 25.02.2007, 14:37:48 »

Sygnatura miękkie światło
Tutorial

Opracowanie: puss
Poziom trudności: średni





Tutorial dotyczy dokładnie tego renderu. Jeżeli chcecie zrobić to z innym renderem, musicie dobierać kolory filtrów inaczej, ale ogólną zasadę poznacie niżej.
 
Potrzebne pędzle - tutaj.

Materiały znajdziecie też w załączniku.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy render, skalujemy go do wymiarów sygnatury. Postarajmy się usytuować kadr w jakimś ciekawym, np. centralnym ułożeniu:



Lime Point 2. Na warstwie Tło wchodzimy w Kolory -> Filtry... i zaznaczamy opcję Nasycenie:



Lime Point 3. Otworzy nam się takie okienko. Klikamy raz w obrazek zatytułowany Więcej Nasycenia a następnie klikamy [OK].




Lime Point 4. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Wymiary pozostawiamy bez zmian, typ wypełnienia ustawiamy na Białe.

Lime Point 5. Wciskamy [Ctrl+D], by kolor pierwszoplanowy był kolorem czarnym. Pędzlem Smoth malujemy po tej warstwie, by uzyskać w przybliżeniu takie tło:



Lime Point 6. Wchodzimy w Kolory -> Filtry... i klikamy przycisk Resetuj. Następnie tam gdzie poprzednio zaznaczyliśmy Nasycenie teraz zaznaczamy Odcień. W oknie które się pojawi klikamy raz w pole podpisane Zielone i raz w pole podpisane Żółte. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze to efekt powinien być następujący:



Lime Point 7. Teraz tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Wymiary bez zmian, Typ wypełnienia ustawiamy na Przeźroczystość. Wybieramy narzędzie Gradient Gradient [L], a w opcjach narzędzia wybieramy Kolor pierwszoplanowy na przezroczystość. Wypełniamy brzegi warstwy gradientem w ten oto sposób:



Lime Point 8. Zmieniamy tryb warstwy gradienty na Pokrywanie. Jeśli uznamy, że jest zbyt mało widoczna, możemy ją duplikować kilka razy.

Lime Point 9. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Ustawienia pozostawiamy bez zmian. Szukamy pędzelka o nazwie C4D i malujemy po nowo utworzonej warstwie tak jak na obrazku poniżej. Tryb warstwy ustawiamy na Pokrywanie.



Lime Point 10. Duplikujemy warstwę C4D 2-3 razy by uzyskać taki efekt:



Lime Point 11. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Ustawienia pozostawiamy bez zmian. Malujemy pędzlem Sparks świetliki wychodzące zza postaci. Tryb warstwy ustawiamy na Miękkie Światło.



Lime Point 12. Kopiujemy warstwę ze świetlikami około 2-3 razy, aby uzyskać efekt zbliżony do tego:



Lime Point 13. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Ustawienia pozostawiamy bez zmian. Szukamy pędzla Galaxy, Small i malujemy dookoła rendera otoczkę. Tryb warstwy zmieniamy na Miękkie Światło.



Lime Point 14. Jak zwykle kopiujemy tą warstwę, jeżeli zachodzi taka potrzeba około 2-3 razy:



Lime Point 15. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Ustawienia pozostawiamy bez zmian. Szukamy pędzla Galaxy, Big i malujemy w ten oto sposób:



Lime Point 16. Znowu duplikujemy warstwę 2-3 razy - w razie potrzeby. Mamy uzyskać przyciemniony spód sygnatury.

Lime Point 17. Teraz pora na napis. Tworzymy warstwę z tekstem w prawym górnym rogu. Ustawiamy kolor pierwszoplanowy na biały. Białą czcionką, narzędziem Narzędzia tekstowe Tekst [T] piszemy coś. Ustawiamy tryb tej warstwy na Miękkie Światło i kopiujemy ją 2-3 razy. Aby uzyskać linię pod napisem tworzymy nową warstwę na której przy dużym powiększeniu zaznaczamy zaznaczeniem prostokątnym  Zaznaczenie prostokątne [R], linię pod napisem i wypełniamy to zaznaczenie narzędziem Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie Kubełkiem [Shift+B])



Lime Point 18. Tworzymy nową warstwę [Ctrl+Shift+N] (typ wypełnienia warstwy biały). Ustawiamy krycie warstwy na 70%. Wciskamy [Ctrl+D] i pędzlem zamalowujemy wszystko oprócz ważnych elementów (w tym przypadku ważnym elementem jest głowa). Powinno wyglądać to mniej więcej tak:



Lime Point 19. Następnie wybieramy Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa.... Promień rozmycia ustawiamy na około 80. Następnie zmieniamy tryb krycia tej warstwy na Miękkie Światło.



Lime Point 20. Robimy ramkę. Robimy nową warstwę [Ctrl+Shift+N]. Zaznaczamy wszystko wciskając [Ctrl+A]. Następnie wybieramy Zaznaczenie -> Zmniejsz.... W pole wpisujemy 2. Następnie odwróć zaznaczenie: [Ctrl+I]. Narzędziem Wypełnienie kubełkiem <wypelnienie>m[Shift+B} wypełniamy zaznaczenie kolorem białym. Krycie warstwy ustawiamy na 35%. Robimy nową warstwę. Zaznaczamy wszystko wciskając [Ctrl+A]. Następnie wybieramy Zaznaczenie -> Zmniejsz.... W pole wpisujemy 1. Następnie odwróć zaznaczenie wciskając [Ctrl+I]. Narzędziem Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B} wypełniamy zaznaczenie kolorem czarnym.



Lime Point Koniec



Miłego GIMPowania. Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 04.05.2011, 15:17:09 wysłane przez INSEKT » Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
kubix122
Użytkownik

Reputacja: 28 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 327
Galeria Użytkownika


hollow


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.02.2007, 19:47:11 »

ja wygimpowałem cos takiego :/
« Ostatnia zmiana: 29.06.2008, 20:19:16 wysłane przez kubix122 » Zapisane


Brak_talentu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.03.2007, 18:04:15 »

Babrdzo ale to bardzo fajny tutek  Mrugnięcie

mi wyszlo cos takiego:



i jeszcze zabawa warstwami z filtrem rozmycie gausa



bardzo mi pomogles puss
« Ostatnia zmiana: 01.03.2007, 18:30:21 wysłane przez Brak_talentu » Zapisane

Brak_talentu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.03.2007, 22:00:20 »

sprobuje jeszcze pobawic sie swiatlem na innym renderze, sprawdze tam Twoja podpowiedz z przyciemnienieniem podkladu pod napis ...

jeszcze raz wielkie dzieki

edit
a i zapomnialem sie zapytac... sluchaj, jak przesunales warstwy pod tlo? u mnie opcja przesuwania warstw pojawia sie dopieo od drugiej warstwy nad tlem. Ale zeby pod tlo? Odpisz prosze jak to zrobic..

zrobilem cos takiego jeszcze ... porada z przyciemnieniem pod tekst sprawdzila sie w 100%



« Ostatnia zmiana: 01.03.2007, 23:34:45 wysłane przez Brak_talentu » Zapisane

puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.03.2007, 22:09:02 »

nie wiem czy to to, ale na warstwie tlo musisz wejsc w warstwy>przezroczystosc>dodaj kanal alfa, jezeli nie podziala to nie wiem co moze byc tego przyczyna, warstwy przsowam strzaleczkami

(posty polacze pozniej, zajety jestem teraz)
Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 04.03.2007, 13:14:47 »

bardzo ladna praca Uśmiech, przy niektorych renderach, trzeba je wtopic w tlo> wylanczamy widocznosc wszystkich warstw oprocz tej z renderem, zanzaczamy  wszystko to co jest poza renderem np rożczką, odwracamy zaznaczenie>obramuj 1-2px >filtry>rozmazywanie>rozmaż i gotowe:)
Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
pastyl
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08.03.2007, 14:42:30 »

jestem początkujacy i siedze w gimpie od tygodnia no i po poznaniu podstaw itd zamieszczam swoja pierwsza prace w gimpie wykonana na podstawie tego tutka Chichot

Zapisane
Simon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08.03.2007, 17:31:33 »

Witam serdecznie...

To mój pierwszy post na tym forum i dopiero zaczynam naukę w tej branży. Udało mi sie stworzyć takie cudeńka, sami oceńcie...;P

« Ostatnia zmiana: 08.03.2007, 18:32:07 wysłane przez Simon » Zapisane


BAZOOKA!!!
Gandalfica
Gość
« Odpowiedz #8 : 08.03.2007, 18:38:21 »

Kubix, tu masz linka do pędzelka magicznego: http://www.deviantart.com/deviation/25920943/?&q=magic+brush+gimp+boost%3Apopular+age_sigma%3A24h+age_scale%3A5+in%3Aresources%2Fapplications%2Fgimpbrushes. Brawka za tuta!!!
Zapisane
puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 09.03.2007, 09:26:18 »

pastyl, jak na sygnature to troche nie wymiarowe:P ale ladnie Ci wyszlo i nie widze bledow, moze troche za bardzo przesadzone jest tlo w niektorych miejscach, ale pewnie nastepna zrobisz juz lepiej :]

simon, na sygnaturze pierwszej z prawej strony przez "n" i lufe pistoletu i do dolu przechodzi jakies ciemne nie rozmazane tlo i z lewej strony w dolnym rogu, a tak to bardzo ladnie dobrales kolory, mozna byloby wtopic troche render, nie opisalem tego w tym tutku bo akurat w tej pracy ktora robilem nie bylo to potrzebne(w tutorialu Kuloka, w sekcji"renderek" jest pokazane bardzo dobrze jak to robic). W obu pracach brakuje mi 1px czarnej ramki do okola (zaraz po zrobieniu tej jasnej jest opisane ze jescze trzeba zrobic ciemna:P), tak mi sie wydaje ze chyba nie miales wlaczonej opcji wygladzaj krawedzie jak wstawiales napis na druga sygnature.
Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
Simon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.03.2007, 16:18:52 »

Nie ma tej czarnej ramki bo nie mogłem jej zrobić. Tworzyłem warstwe i wszystko jak opisałeś tyle, że gdy chciałem zamalować ten zaznaczony paseczek to czarna farba wchodziła mi na wszystkie warstwy.
Zapisane


BAZOOKA!!!
puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 09.03.2007, 23:16:48 »

simon sorry moj, blad teraz zauwazylem :/ nie napisalem ze trzeba odwrocic zaznaczenie:(

Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
sorhed
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

sorhed


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.03.2007, 00:55:15 »

 

tak smisznie jakos wyszlo ;s
« Ostatnia zmiana: 16.03.2007, 01:10:37 wysłane przez sorhed » Zapisane
puss
Użytkownik

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 162
Galeria Użytkownika

puss


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 18.03.2007, 23:12:11 »

sorhed ladnie :]
marcink1989 i tu tez ladnie tylko napis malo czytelny (na koncu tutka jest porada jak to poprawic)
Zapisane


bitwy: 11 Wygranych, 1 Remis, 1 przegrana
SOTW: 4 Wygrane UOTW: 1 Wygrana
BLOG
Sam se przeczytaj regulamin.
Strony: [1] 2 3 ... 27
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: Sygnatura miekkie światło
Skocz do: