GIMP 2.6 coraz bliżej!

<< < (2/7) > >>

Damian UKF:
Jest dobrze. :)

ozziuss:
jakby w 2.6 były już poprawione opcje tekstowe to w sumie do szczęścia będzie mi brakować jedynie grupowania warstw. imho na tych dwóch sprawach powinni się skupić ;)

mmiicc:
Cytuj

Z CMYKiem sprawa jest wyjaśnioną dawno. Na CMYK patent ma Adobe więc sensu stricte nie może go być w GIMPie choć nowa biblioteka GEGL (zamiast GTK) pozwala na użycie większej przestrzeni koloru, jakiej wymaga CMYK.

Małe sprostowanie.
Po pierwsze: CMYK nie jest opatentowany ani przez Adobe ani przez nikogo innego.
Po drugie: GEGL nie jest "zamiast" GTK (aby skompilować GEGL musisz mieć GTK)
Po trzecie:  Øyvind Kolås, na liście mailingowej GEGL, wypowiada się mniej więcej, że GEGL na chwilę obecną pozwala na pracę w trójskładnikowej palecie kolorów (np.: RGB, CIE Lab,
Y'CbCr, HSV) a konwersja do CMYK możliwa byłaby dopiero na ostatnim etapie przetwarzania obrazu. Mało tego twierdzi on, że natywna obsługa CMYK nie jest czymś nad czym zamierza spędzać swój czas (na pocieszenie dodaje, że nikogo oczywiście nie będzie powstrzymywał przed pracą nad tym)
Cytuj

A tak na boku, jak oceniacie jakość tłumaczenia, bo dobra krytyka jest matką rozwoju, a ja chcę się rozwijać
Ja oceniam dobrze :) Poza jakością niezła szybkość w opublikowaniu newsa :)

Cytuj

jakby w 2.6 były już poprawione opcje tekstowe
Nad sprawą udoskonalenia edycji tekstu pracuje Daniel Eddeland uczestnik Google Summer of Code i chyba wszyscy liczą na "wciągnięcie" tych poprawek jeszcze do wersji 2.6. Niestety opcje związane z edycją tekstu są wymienione w Bugzilli jako jedne z "kamieni milowych" do wersji 2.8 

Warto zajrzeć do pliku NEWS. Opisane jest to co zobaczymy w wersji 2.5.2 :)

ba®thez:
Kod:

Zmiany w GIMPie 2.5.2
 - ostatnie poprawki w połączonych narzędziach Wolne/Wielokątne zaznaczenie
 - dodanie dokowalnego (zakotwiczalnego) okna dialogowego do zarządzania ustawieniami narzędzia Kolor
 - przygotowanie kodu do zmian w nadchodzącym wydaniu GTK+
 - ulepszenie przycisku skalowania w oknie popup
 - zaznaczenie środka prostokątów/ograniczonych prostokątów podczas przenoszenia
 - dodanie okna dialogowego dla zapytań podręcznika użytkownika online
 - poprawki i czyszczenie kodu

no może zapędziłem się z tym gadaniem o CMYKu :)

noss:
News OK :)

Ja bym chciał aby palety z warstwami i opcjami były bardziej "opływowe".
Denerwuje mnie zbyt duża strata miejsca przez np. blokowanie przezroczystości. Jeśli ktoś widział Photoshopa czy Flasha, to wie o co mi chodzi. Po prostu lepiej zagospodarowana cenna przestrzeń na monitorze, a przy rozdzielczości 1024x768 jest to odczuwalne.
Ale cóż, nie można mieć wszystkiego i to za darmo ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona