Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czcionki w Gimp'ie  (Przeczytany 292027 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kalinaM
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

kalinaM


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 08.05.2008, 19:35:41 »

Ja również mam problem...mimo iż wklejam nowe czcionki do 'fonts' gimp ich niewidzi.Wczesniej  miałam inną wersje gimpa(starszą)i tego problemu nie było.

Cytuj
Z dodawaniem czcionek w nowym Gimie 2.4.2 jak i 2.2.17 jest problem pod Windowsem. W żaden sposób nie można zmusić Gimpa aby widział nowo zainstalowane fonty dodane już po instalacji Gimpa.
Walczyłem z tym przez dwa dni i przypuszczalnie błąd jest w nowej bibliotece GTK+ 2.12.1.

Przed chwilą odinstalowałem GTK+ 2.12.1 i zainstalowałem starszą wersję 2.10.6. Gimp 2.2.17 poprawnie wczytuje czcionki, czy to systemowe, czy umieszczone w folderze z ustawieniami Gimpa. Uśmiech

Wersji 2.4.2 nie pomógł ten zabieg, ale częściowo pomogło usunięcie katalogu z ustawieniami dla wersji 2.4 "C:\Documents and Settings\Pawel\.gimp-2.4". Część czcionek zainstalowanych w systemie jest dostępnych w Gimpie, lecz nie wszystkie.

Nie znam sie na tym specjalnie.Nie ja instalowałam GIMPa.Może problem tkwi w tym co opisał noss.Wersja mojego gimpa to 2.4.5 a wersja GTK+ to 2.12.0
Zapisane
mlody2
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

mlody2


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 17.05.2008, 21:27:56 »

Miałem ten sam problem ale już go rozwiązałem, robimy tak (dla wersji 2.4):

- Odpalamy Gimpa
- Wchodzimy w Preferencje (Plik -> Preferencje)
- W Preferencjach wybieramy Foldery
- Następnie klikamy na czcionki
- Pojawia się ścieżka folderu z którego gimp czerpie fonty (C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\.gimp-2.4\fonts)
- Zmieniamy ją na standardowy folder przetrzymywania fontów przez Windows czyli C:\WINDOWS\Fonts
- Gotowe!

U mnie działa...
Zapisane
bulias
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

bulias


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 04.07.2008, 14:13:24 »

Jeżeli ktoś jeszcze mam problem z czcionkami w Gimpie to zapraszam na http://marcroger.com/how-to/how-to-install-new-fonts-for-gimp-24-on-xp/
Na bank pomoże Mrugnięcie 
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 04.07.2008, 14:41:22 »

Jeżeli ktoś jeszcze mam problem z czcionkami w Gimpie to zapraszam na http://marcroger.com/how-to/how-to-install-new-fonts-for-gimp-24-on-xp/
Na bank pomoże Mrugnięcie 
Może przetłumaczysz i wstawisz na forum? Uśmiech
Zapisane
bulias
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

bulias


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 05.07.2008, 12:56:10 »

Mogę przetłumaczyć ale nie wiem czy jest sens bo tam chyba nie ma jakiegoś trudnego opisu po angielsku Mrugnięcie ale jeśli chcecie to mogę przetłumaczyć Mrugnięcie


Jak zainstalować nowe czcionki w Gimpie 2.4


Oryginał: http://marcroger.com/how-to/how-to-install-new-fonts-for-gimp-24-on-xp/

P.S pomijam wstęp gdyż nie jest to związane z tematem, oprócz przedostatniego zdania Mrugnięcie

Gimp instalując się na naszym komputerze zapisuje w plikach cache informacje na temat naszych czcionek w Windowsie, robi on to tylko raz podczas pierwszej instalacji. Dlatego po instalacji nowej czcionek gdy mamy już zainstalowanego gimpa, gimp tych czcionek nie widzi ale jest na to rada Mrugnięcie
Zaczynamy

1. Instalujemy standardowo nasze czcionki w Windowsie, czyli rozpakowujemy je do folderu c:\windows\fonts\

2. Gdy mamy już zainstalowane nasze czcionki, przechodzimy do naszego profilu w Windowsie, może to zrobić na dwa sposóby. Pierwszy, po prostu klikając Mój Komputer -> Dysk C (systemowy) -> Documents and Settings -> <twój profil> u mnie jest to bulias, albo tak jak robi to autor, klikamy Start->Uruchom i wpisujemy %USERPROFILE%.



(obrazek za pożyczony)

3. Potem klikamy w menu na górze Narzędzia->Opcje folderów


4. Przechodzimy w zakładkach na Widok, tam wyszukujemy opcję "Pokaż ukryte pliki foldery" i klikamy OK.


Naszym oczom ukażą się pliki i foldery które były wcześniej ukryte, i właśnie jednym z nich jest nasz katalog "Ustawienia lokalne". Wchodzimy w nasz katalog następnie w katalog "Temp" tam wyszukujemy katalog "fontconfig" dalej folder "cache" i usuwamy te pliki które się tam znajdują.

Gdy już usuniemy te pliki, uruchamiamy Gimpa i możemy się cieszyć naszymi nowymi czcionki w Gimpie Mrugnięcie

Tekst ten nie był tłumaczony w słowo w słowo gdyż nie widziałem w tym większego sensu.

Mam nadzieję że opis pomógł Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 16.08.2008, 22:40:42 wysłane przez bulias » Zapisane
PL4FC-elektronik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

PL4FC-elektronik


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 10.08.2008, 22:16:09 »

a ja nie wiem z kąd te czniąki pobrać Zły Zły Zawstydzony Buzia na kłódkę Niezdecydowany Zły
« Ostatnia zmiana: 11.08.2008, 01:37:53 wysłane przez Gorn » Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 10.08.2008, 23:10:29 »

a ja nie wiem z kąd te czniąki pobrać Zły Zły Zawstydzony Buzia na kłódkę Niezdecydowany Zły

?

Patent z kasowaniem podanych plików rzeczywiście działa. Wreszcie w Gimpie 2.4 można dodać nowe czcionki.
Zapisane

Oscypek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-NC
Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika


Take Five :D


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 22.08.2008, 10:59:45 »

Ja osobiście polecam mieć 3 katalogi z czcionkami (w preferencjach, tak jak napisał Pimosz). Przedtem trzeba w katalogu \.gimp2.4\ stworzyć nowy folder o dowolnej nazwie. Tylko dobrze by było gdyby w oknie "czcionki" kolejność katalogów wyglądała następująco:

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\.gimp-2.4\utworzony_folder
C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\.gimp-2.4\fonts
C:\WINDOWS\Fonts
czyli tak:




jeśli nic nie pomoże wrzutka czcionki do jednego folderu, wrzutka do dwóch pozostałych na pewno pomoże... Uśmiech
Zapisane

Nie przyjmuję ŻADNYCH wyzwań.
http://www.telefonicznie.blogspot.com
Izumi
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Izumi


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 04.10.2008, 16:29:11 »

bym o pomoc prosiła...
u mnie w folderze "gimp 2,0" nie ma folderu fonts... nie wiem, dlaczego.
I nie mogę go nigdzie znaleźć

jeśli by to kogoś interesowało, są tam foldery: bin, etc, lib, setup, share
Zapisane
atmo
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

atmo


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 11.10.2008, 17:50:49 »

problem jest tego typu: mam gimpa 2.6 i ściągnąłem całe zasoby czcionek ze stronki - ponad 1500 sztuk i załadowałem je do windowsa i próbując dodać ścieżkę windows\fonts albo próbując odświeżyć czcionki na liście po wrzuceniu ich do folderu gimpa w documents and settings, gimp się zwyczajnie wiesza i wyłącza. próbowałem patentu z podmianą freetype6.dll i nic nie działa. w inkscapie i edytorach tekstu czcionki są widoczne bezproblemowo. ktoś wie o co chodzi?


problem częściowo zniknął po użyciu patentu z usuwaniem plików, ale gimp wiesza się nadal przy dodawaniu ścieżki czcionek w preferencjach.
« Ostatnia zmiana: 11.10.2008, 18:36:27 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
bulias
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

bulias


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 11.10.2008, 20:00:35 »

To przeinstaluj gimpa Mrugnięcie
Zapisane
MeToYou
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

MeToYou


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 26.10.2008, 14:12:18 »

Może jest to przeładowanie lekkie ja mam tak samo z pędzlami tnie się, bo zapakowałem ich 2k  ;d
« Ostatnia zmiana: 09.11.2008, 23:15:02 wysłane przez Gorn » Zapisane
Codringher
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Codringher


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 21.11.2008, 11:43:55 »

Ja musiałem ustawić plik z którego miał wczytywać czcionki bo go wcale nie miał...
Jak włączysz Gimpa -> Plik -> Preferencje -> Foldery -> Czcionki -> i tam musiałem załadować plik C:\Windows\Fonts
Zapisane
Krissmon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 02.12.2008, 19:04:31 »

Już mnie te czcionki zaczynają wkurzać, a są mi potrzebne do userbarów...
Wykonałem metody:
1. Dodałem przez panel sterowania.
2. Dodałem do Windows\Fonts.
3. Dodałem do folderu z czcionkami w gimpie.

A czcionek dalej nie ma. Co robić? Płacz

Edit:
Zauważyłem, że zainstalowane czcionki z neta, które miałem przed zainstalowaniem Gimpa są w nim...
« Ostatnia zmiana: 02.12.2008, 19:18:16 wysłane przez Krissmon » Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeTutoriale do poprawyWątek: Czcionki w Gimp'ie
Skocz do: