Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP  (Przeczytany 19769 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 02.03.2015, 19:05:16 »

No przecież już chyba trzeci raz piszę, że wrzuciłam właśnie dokładnie do tego folderu. Co jeszcze mam sobie stwarzać? Jedyna różnica, że główny folder w Program Files u mnie nazywa się "GIMP 2" a nie "GIMP-2.0". Czyżby chodziło o tę różnicę?

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 02.03.2015, 19:10:42 »

Ja też mam ten plik właśnie w tym folderze(w identycznej lokalizacji) i u mnie też nie działa. Nawet utworzyłam sobie specjalnie folder GIMP-2.0 i odtworzyłam całą ścieżkę i wrzuciłam plik i dalej nic.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 02.03.2015, 19:30:06 »

Czy to tak trudno zrozumieć? Trzeba zrobić ścieżkę do pliku z tłumaczeniem taką jaka była w Gimp-ie 2.6 czyli robimy puste foldery  w Program Files, GIMP-2.0 w nim share w share locale w locale pl w pl LC_MESSAGES no i w LC_MESSAGES wrzucamy gimp20-gap.mo Uffff. Dlaczego tak? A no dlatego że Gap jest skompilowany na plikach Gimp-a 2.6 i tu będzie szukał pliku .mo. Cały problem to zmiana w ścieżce nazwy Gimpa z  GIMP-2.0 na  GIMP 2 i dlatego tłumaczenia nie działają.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 02.03.2015, 19:37:03 »

Ach, czyli jednak. To już sprawdzam. Nie sądziłam, że w ten sposób mogłoby to zadziałać w całkiem innym folderze.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 02.03.2015, 19:41:23 »

POGO, ja mam tak jak mówisz. A dodatkowo mam GIMP-a 2.6 a GAP nigdy nie był u mnie po polsku pomimo, że pobieram tę spolszczoną wersję. Dla pewności podmieniałam też sam plik z tłumaczeniem i nic. System polski, sam GIMP jest po polsku a GAP po angielsku. Plik z tłumaczeniem w identycznej lokalizacji jak podajesz.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02.03.2015, 19:45:31 »

Utworzyłam sobie folder GIMP-2.0 i potrzebne podfoldery, skopiowałam tam ten pliczek i faktycznie, teraz spolszczenie działa. POGO - dzięki za wytłumaczenie Uśmiech
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 02.03.2015, 19:49:48 »

Widzicie, a u mnie nie.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 02.03.2015, 19:57:49 »

Żeby nie było że łże dołączam załącznik. Mam Gap-a stąd http://photocomix-resources.deviantart.com/art/GAP-2-6-for-Gimp-2-6-Windows-135464357 i to działa tak jak napisałem, co prawda jest to wersja z instalatorem ale ja to wypakowałem zip-em i instalowałem ręcznie są tam jeszcze jakieś extra skrypty (stare i chyba nie działają) i biblioteka LangDLL.dll jak ktoś chce ją zainstalować to w systemie 64-bitowym instalujemy w folderze "C:\Windows\SysWOW64\LangDLL.dll"  

POGO, ja mam tak jak mówisz. A dodatkowo mam GIMP-a 2.6 a GAP nigdy nie był u mnie po polsku pomimo, że pobieram tę spolszczoną wersję. Dla pewności podmieniałam też sam plik z tłumaczeniem i nic. System polski, sam GIMP jest po polsku a GAP po angielsku. Plik z tłumaczeniem w identycznej lokalizacji jak podajesz.
Hasia nie wiem dlaczego nie działa może jest różnica  skąd ma się Gap-a.


* gimp-gap.PNG (175.37 KB, 1279x646 - wyświetlony 369 razy.)
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 02.03.2015, 20:07:20 »

To jeśli chciałabym przeinstalować GAP-a, to jak go teraz usunąć z GIMP-a? Czy to nie jest konieczne i pliki się nadpiszą?
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 02.03.2015, 22:57:20 »

Powinny się nadpisać, choć osobiście preferuje instalowanie usuwanie wtyczek ręcznie i trzymanie każdej w oddzielnym folderze.
Jak nie problem to wywal przed instalacją.
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP
Skocz do: