Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursyBFMBFM - głosowaniaWątek: Best Foto Manipulation #43 - Metamorfoza twarzy - Głosowanie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Best Foto Manipulation #43 - Metamorfoza twarzy - Głosowanie  (Przeczytany 15980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« : 22.11.2014, 20:14:07 »

Best Foto Manipulation #43 - Głosowanie



Temat edycji: Metamorfoza twarzy

Rozmiary: minimalna wysokość: 900 px

Zadanie: należy wyretuszować zdjęcie: http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/198/4/0/fee_pourpre_by_medusestock-d7r1e9u.jpg tak, aby osoba na nim przedstawiona prezentowała się możliwie jak najlepiej, ale zachowała w miarę naturalny wygląd (nie może wyglądać jakby została namalowana). Można dodać makijaż, poprawić rysy twarzy, zmienić barwę oczu itp. Nie można podmieniać całej twarzy na inną ani wklejać np. ust lub oczu wyciętych z innego zdjęcia. Można jedynie zmieniać ich kształt, wielkość czy kolor.

Termin zakończenia głosowania: 29 listopad 2014, do godziny 20:00



Prace według kolejności zgłoszeń:

MareroQ


Blachahaha


zwykly.gosc


Graf


Ejos





Głosujemy oddając jeden głos na Waszym zdaniem najlepszą prace.
Proszę uzasadnić swój głosy i zaznaczyć go kolorem!

MareroQ: 0
Blachahaha: 0
zwykly.gosc: 0
Graf: 0
Ejos: 0


Powodzenia!

UWAGA!
Zmieniłem trochę nagrody. Zaproszenie do Google Inbox dostaną 3 najlepsze prace oraz 1 losowa osoba, która odda swój głos. Zapraszam do głosowania Uśmiech.
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014, 15:02:18 wysłane przez be@ » Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.11.2014, 21:45:02 »

MareroQ: 0
Blachahaha: 0
zwykly.gosc: 0
Graf: 1
Ejos: 0

Bo ujął mnie ten kwiat w jej włosach. No i zdjęcie wygląda jak naturalne.
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014, 10:06:07 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23.11.2014, 12:11:35 »

MareroQ: 0
Blachahaha: 0
zwykly.gosc: 0
Graf:2
Ejos: 0

Wszystkie prace bardzo udane, miałam dylemat Uśmiech Ale spodobało mi się to, co Graf zrobił z włosami tej dziewczyny Uśmiech
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.11.2014, 18:34:28 »

MareroQ: 0 - Mechaniczne (poza dolną brwią) użycie kilku pluginów nigdy nie zapewni dobrego efektu (tylko chciałem coś osiągnąć w inej kwesti - wezwanie do rywalizacji)
Blachahaha: 1 - Czy można poznać duszę kobiety ? Ja uważam, że czasami można z jej oczu - wybieram poza min. walorami  - za uwzględnienie podkreślenie dolnej brwi.
zwykly.gosc: 0- Wszystko bardzo dobrze poza oczami;
Graf: 2 - Kwiaty we włosach mogą być zniewalające - ale te wyglądające na sztuczne - to jedyny minus dla jedynej profesjonalnej pracy
Ejos: 0 - Bardzo interesująca zmiana proporcji - ale jakoś to trochę poza tematem.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25.11.2014, 19:34:21 »

MareroQ: 0
Blachahaha: 2 - Według mnie najmniej inwazyjny, a zarazem poprawnie wykonany retusz.
zwykly.gosc: 0
Graf:2 - Również bardzo dobra praca, alee... Rozmyte włosy, a raczej roztarte. Nie podoba mi się to Skwaszony
Ejos: 0
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.11.2014, 22:53:09 »

MareroQ: 0
Blachahaha: 2 - od góry do oczu najlepiej ze wszystkich, szkoda, że nie dopracowałeś reszty twarzy (policzki, nos, usta) i kolorów nie poprawiłeś, byłby zdecydowany win.
zwykly.gosc: 0
Graf: 3 - Fajne włosy, nie wyglądają naturalnie, bardziej jak namalowane, ale w sumie na +, kwiatek bardzo spoko, twarz rozmyta za mocno. Kolory najładniejsze w porównaniu do reszty.
Ejos: 0

Pro tip: następnym razem doróbcie brodę, wygrana pewna jak w banku.
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 28.11.2014, 09:02:49 »

Na początek napiszę jakie było kryterium mojej oceny. Przede wszystkim, oceniałam jak bardzo widoczna jest ręka grafika. W dobie programów graficznych wszechobecne jest poprawianie zdjęć, ale sztuką jest to, aby to czy zdjęcie było retuszowane można było poznać poprzez porównanie z oryginałem. W dalszej kolejności oceniałam urodę modelki i ogólny odbiór zdjęcia.

MareroQ: 0 - Jak dla mnie, za bardzo wygładzona cera. Ja, bez porównywania z oryginalnym zdjęciem, od razu mogę zauważyć, że przy tej cerze było sporo ingerencji grafika.
Blachahaha: 2 Tutaj poprawianie cery jest mniej widoczne, ale jednak miejsca poprawiane można dość szybko zauważyć. Usunięcie worków pod oczami to dobry pomysł ale tutaj razem z nimi doszło do usunięcia wgłębienia gdzie zaczynała się dolna powieka, a to spowodowało optyczne zmniejszenie oczu. Moim zdaniem nie wpłynęło to korzystnie na urodę modelki.
zwykly.gosc: 0 A tutaj, w przeciwieństwie do pracy Blachahahy, zaniechano poprawienia okolicy oczu. Modelka wygląda na bardzo zmęczoną.
Graf: 3 Rozmycie, rozmycie, wszędzie rozmycie. Ja widzę od razu, że tutaj było kombinowane. Włosy rozmazane, dodatkowo dość niedokładnie, cera wygładzona tak, że twarz wyraźnie odcina się od reszty. Nie muszę przyglądać się długo aby zauważyć że kwiatka tam pierwotnie nie było. Na plus są bardzo ładne kolory, ale dla mnie to za mało.
Ejos: 1 Jak dla mnie najlepiej wykonany retusz. Cera ładnie poprawiona. Nie rozmyta. Miejsca ingerencji programu prawie niezauważalne. Uważam, że to bardzo dobrze wykonany retusz wygląda naprawdę profesjonalnie i nie tylko na tle innych konkursowych prac ale w ogóle.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursyBFMBFM - głosowaniaWątek: Best Foto Manipulation #43 - Metamorfoza twarzy - Głosowanie
Skocz do: