Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Jak cieniować obiekt?  (Przeczytany 5364 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xDominx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

xDominx


Zobacz profil
« : 31.07.2012, 22:24:55 »

Witam,mam pytanie w stosunku do cieniowania obiektów. Otóż sprawa wygląda następująco. Mam jedno zdjęcie pustego korytarza ze światłami na suficie i mam zamiar tam wkleić postacie kreskówkowe. Diabeł tkwi w tym że muszę nadać zdjęciu realizmu a postacie mają być lekko podcieniowane z tyłu i potrzebny jest cień padający od wybranej postaci w odpowiednim kierunku. Jestem otwarty na propozycje.  Wilber Wilber Wilber
« Ostatnia zmiana: 09.08.2012, 11:16:34 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.08.2012, 06:12:45 »

Cień rzucany przez postać możesz uzyskać za pomocą filtra: Światło i cień -> Perspektywa. Natomiast co do dodania światłocienia na samej postaci, to spróbuj narzędziem rozjaśnianie/przyciemnianie Rozjaśnienie-wypalenie z miękkim pędzlem. Ew. dodaj sobie białe i czarne, rozmyte plamy na nowych, przezroczystych warstwach powyżej rendera z postacią i odpowiednio zmień ich tryb oraz krycie. W niektórych tutorialach na sygnatury masz opisany sposób dodawania świateł i cieni.
« Ostatnia zmiana: 09.08.2012, 11:16:17 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Jak cieniować obiekt?
Skocz do: