Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Rysunki ołówkiem (wcale nie musisz tutaj wchodzić)
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rysunki ołówkiem (wcale nie musisz tutaj wchodzić)  (Przeczytany 22409 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 23.06.2009, 17:01:21 »

Mam prawie cały szkicownik, ale chcę żebyście wycisnęli wszystkie soki, wtedy będę wrzucał następne i następne.
Nie są w kolejności alfabetycznej, chronologicznej, wybrałem je prawie losowo...
TO są aktualne praca (czyt. żadna ma nie więcej niż pół roku)

Gorylaz


Farmer
- patrzeć na pierwszy plan (bo tło jest beznadziejne : )

Edit 02.07.09


James Bond


Leśny Elf (manga)


Wiem, że Bond ma krzywe oczy, a leśny elf na anoreksję.
Apropo elfa; pamiętajcie, że to jest manga. Elf nie miał być dobrze umięśniony, ma wyglądać jakby się żywił kasztanami. bez przerwy oglądam tutoriale Marka Crileya na yt (dotyczą głownie mangi, ale jest z tego bardzo dużo do anatomii człowieka), bardzo polecam, miło się ogląda na HD i dużo można wywnioskować (tutoriali jest kilkadziesiąt i od czasu do czasu dodawane są nowe). Do ramion z anatomią u mnie b.db., mógłbym wręcz napisać o tym tutorial, ale później kompletnie nie wiem jak się wziąć za mięśnie i gdzie zacząć z klatą. Tak więc zamiast wypominać błędy, o których wiem doskonale, lepiej jeśli wypomnicie inne lub po prostu co jest dobrze.
To by było na tyle Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 02.07.2009, 17:47:42 wysłane przez HasiuK » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23.06.2009, 17:24:10 »

Małpa fajna - i pomysł i wykonanie. Tylko ręka wydaje się być za duża.

Farmer dość prosty, drzewo w tle rzeczywiście bez szaleństwa. Uśmiech
Płaszcz (czy co to jest) mi się podoba ale znowu dłonie ci kiepsko wyszły - takie pazurki się z nich zrobiły.
Zapisane

K.Ś.
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 403
Galeria Użytkownika


Still Alive.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.06.2009, 17:46:00 »

Czy mi się zdaje, czy ktoś chciał w niego rzucić łomem? Gordon Freeman is still there?
Małpa. Ta ręka troche taka patologiczna Mrugnięcie

Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 23.06.2009, 23:24:17 »

Może ja się mało na tym znam, ale coś z cieniami na małpie jest nie tak. Ręka jest oświetlona z innej strony niż jej twarz. Poza tym podoba mi się, no i brawo za tematykę wątku (rysunek ołówkiem).
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
K-ja
Gość
« Odpowiedz #4 : 24.06.2009, 10:55:16 »

Małpa zaiste ładna :]. Inspiracja Gorillaz jak sądzę? Język
Farmer ładny, chociaż mi wygląda bardziej na jakiegoś mrocznego maga czy coś, popraw tło Język.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 24.06.2009, 21:46:29 »

Dodam tylko małe samolubne wyjaśnienie : ) Ręka wydaje się oświetlona z prawej strony, ale tak na prawdę to jest część ciała małp, która nie jest pokryta sierścią
To jest mniej więcej coś z podobnego gatunku: http://www.ambientebrasil.com.br/images/noticias/not-primatas.jpg
(jak widzimy, jest sierść na tylnej części palców, części ciała bez sierści są bardzo jasne)
A tu odkryte palce: http://c.wrzuta.pl/wi19748/04e8efe2002bf1fb4535d5eb/0/malpa%
Inspiracja zaiste Gorillaz Chichot

Jutro postaram się dodać następne dwie, cenię sobie pomocne komentarze
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 02.07.2009, 17:42:43 »

Wiem, ale już są. Sorry za podwójnego posta.

James Bond


Leśny Elf (manga)


Wiem, że Bond ma krzywe oczy, a leśny elf na anoreksję.
Apropo elfa; pamiętajcie, że to jest manga. Elf nie miał być dobrze umięśniony, ma wyglądać jakby się żywił kasztanami. bez przerwy oglądam tutoriale Marka Crileya na yt (dotyczą głownie mangi, ale jest z tego bardzo dużo do anatomii człowieka), bardzo polecam, miło się ogląda na HD i dużo można wywnioskować (tutoriali jest kilkadziesiąt i od czasu do czasu dodawane są nowe). Do ramion z anatomią u mnie b.db., mógłbym wręcz napisać o tym tutorial, ale później kompletnie nie wiem jak się wziąć za mięśnie i gdzie zacząć z klatą. Tak więc zamiast wypominać błędy, o których wiem doskonale, lepiej jeśli wypomnicie inne lub po prostu co jest dobrze.
To by było na tyle Mrugnięcie
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 02.07.2009, 19:34:52 »

Elf ma przetrącone biodro. Uśmiech Obojczyki do poprawy, to chyba jeden z tych błędów, o których wiesz.

Bond jest spoko, krzywe oczy pasują - zrobiła się z tego całkiem dobra kartykaturka, nie rozumiem tej linii w poprzek czoła, to jakaś blizna? Bardzo dobrze cieniujesz, ładnie wychodzą ci gładkie powierzchnie.
Zapisane

HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 05.07.2009, 11:51:26 »

Wygrzebałem ze starego zeszytu (tego w linie =D) jeden rysunek, którego nie opublikowałem.

Ichigo


Co do tego paska na czole Bonda - to jest cień, a dalej bok jest jasny przez odbicie światła na innym obiekcie, czymkolwiek ten obiekt jest Chichot No dobra, mój błąd : )
Tak przy okazji, maluję też (cyfrowo), zajrzyjcie tam czasem i skrytykujcie
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 05.07.2009, 12:03:40 »

Ichigo ma trochę za duże oko i brodę ale poza tym to bardzo fajnie, tak samo jak wcześniej - dobre cieniowanie dużych powierzchni.

A ten digital jakoś mi nie podchodzi, w sumie jak dopiero zaczynasz malowanie to nie jest źle ale też bez jakichś fajerwerków. Uśmiech
Zapisane

maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20.07.2009, 00:48:47 »

hym ołówki i tusze cos pachna Mignol'a  połączonym z Ramonem Pereze
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 31.05.2010, 03:21:15 »

no to mała Duża Reaktywacja
najpierw wrzucam stare rysunki, których tu jeszcze nie było:
Michael Jacko
M&M
I świeże Dzieci:


Mogłem jeszcze coś pominąć więc jakby co to zajrzyjcie do galerii prywatnej
Zapisane
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 31.05.2010, 06:34:14 »

Twarze są minimalnie nie propocjonalne, zarówno u chłopca jak i dziewczynki okolice oczu są "krzywe".
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 31.05.2010, 19:23:38 »

Lewe oko chłopca - umieszczone za nisko i zbyt odsunięte od nosa. usta też trochę niedokładnie, ale to tak bardzo nie razi. Widać, że nie pracowałeś z lustrem bo o ile dziewczynka ma w sumie dobre proporcje i w lustrzanym odbiciu wygląda prawie tak samo to chłopiec niestety po odbiciu wygląda strasznie. Uśmiech
Dziewczynka jak już pisałem generalne proporcje ma w sumie dobre, ale szczerze mówiąc to trochę ją zmasakrowałeś. Uśmiech Trudno mi wskazać konkretne błędy, ale po prostu wygląda jak mały potworek.

Pod względem waloru jest trochę żywiej, intensywniej niż u Marty i Mateusza, większy kontrast daje lepszą czytelność. Włosy bardzo na plus, zwłaszcza u chłopca. Przed zabieraniem się za portrety proponowałbym kilka studiów wszystkich części twarzy, to naprawdę dużo pomaga, automatycznie wszystko będzie Ci lepiej "żyło".
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Rysunki ołówkiem (wcale nie musisz tutaj wchodzić)
Skocz do: